За вбивство старого лікаря в Ромнах дали 12 років

В кінці 2018 року в Ромнах сталося жахливе злочин – вночі в своєму будинку був убитий 77-річний місцевий лікар. Хто ж напав на представника найгуманнішої професії?

Як незабаром встановили правоохоронці, нападників було троє і це було вже не перший злочин, скоєний групою. Правда, до вбивств вони до цього випадку не доходили. Нещодавно Ковпаківський райсуд м Суми в складі двох суддів і трьох присяжних засідателів розглянув кримінальне провадження щодо одного з учасників банди, Андрія. Оскільки він звинувачувався не тільки в крадіжках і розбійному нападі, а й у вбивстві, його справу розглядали окремо від подільників, пише shans.com.ua.

Цікаво, що на момент скоєння злочину Андрій не був судимий, однак за час, поки тривало слідство і суд, обзавівся ще одним терміном – за самовільне залишення служби. Справа в тому, що в 2016 році молодий чоловік уклав трирічний контракт про проходження військової служби в Збройних Силах України. Його призначили кухарем хозвзводу танкового батальйону військової частини і номером мінометної обслуги військової частини, яка на той момент дислокувалася в Донецькій області. Дуже швидко новоспечений контрактник зрозумів, що зробив прикру помилку, – тому не минуло й трьох місяців, як він зник з частини і поїхав додому. Однак життя в розшуку теж виявилася не такою вже медом, і в березні 2018 го він з’явився до військової прокуратури і здався, сподіваючись на невелике покарання. Відносно 23-річного дезертира відкрили кримінальне провадження за самовільне залишення служби під час особливого періоду.

Ось під час слідства і суду у цій справі він і знайшов собі новий «заробіток», ставши членом злочинної групи, організованої 30-річним місцевим жителем. Він знав і третього учасника групи, 33-річного раніше судимого за крадіжки чоловіка. Разом вони розподілили ролі і зайнялися пошуком жертв. В середині грудня пригледіли будинок мешканки с.Герасімовка Роменського району. Однак Андрій заявив соратникам, що в Герасимівці його знають багато, а значить, можуть і запам’ятати. Тому організатор задіяв ще одного свого знайомого для проникнення в будинок, а Андрій залишився в ролі спостерігача на в’їзді в село. Вночі керівник групи висадив Андрія на дорозі, а тих, хто повинен був проникати в будинок, – неподалік від нього. Сам він, відповідно до попередніх домовленостей, координував ситуацію з боку. Злодії перебралися через паркан, віджали вікно фомкой і проникли всередину будинку. Там їм вдалося знайти і забрати золоте кільце, ноутбук і пляшку дорогого віскі, після чого злодії зникли, завдавши потерпілій збитки в сумі близько 8,5 тис. Грн.

Улов цей явно не коштував витраченого бензину, до того ж його ще треба було продати. Тому наступний злочин кримінальне тріо вирішило зробити безпосередньо в Ромнах. В якості жертви пригледіли будинок самотнього літнього чоловіка. Спостерігаючи за ним, зловмисники зрозуміли, що той практично не залишає своє домоволодіння, – але це не змусило їх відмовитися від своїх планів. Адже що може зробити немічний старий проти трьох сильних чоловіків?

Близько 11 ночі вони приїхали до його будинку на червоній «дев’ятці», що належить організатору групи. Як і минулого разу, він залишився у машини чекати виконавців – а щоб не світитися у самого будинку жертви, від’їхав до найближчого магазину. Андрій і його подільник забралися у двір через паркан і проникли в будинок, віджавши фомкой вхідні двері. В оселі вони розійшлися в різні боки і почали нишпорити по кімнатах.

Почувши шум, господар спробував встати з ліжка. Це було його помилкою. Андрій, побачивши, що старий піднімається, налетів на нього і фомкой завдав кілька ударів по голові – хоча в початкові плани групи це не входило. На звуки ударів прийшов другий учасник нападу. Він побачив, що господар будинку лежить на підлозі і рухає ногами, і вирішив, що Андрій, згідно з планом, оглушив старого, а той намагається встати. Тому він пов’язав пристарілого лікаря ноги скотчем і продовжив шукати в будинку цінності. Але і тут удача їм не посміхнулася – все, що знайшли розбійники – старий мобільний телефон, який експерти оцінили в півтори сотні гривень, і банківську картку. На ній було близько півтори тисячі гривень, але зняти гроші вбивці не вдалося. Телефон же вони вирішили викинути.

До цього моменту старий лікар був уже мертвий – Андрій розтрощив йому череп. На наступний день його тіло виявив син, який зайшов його провідати. За фактом вбивства було відкрито кримінальне провадження. І хоча на слідчі дії пішло досить багато часу, поліції все ж вдалося затримати учасників нападу. З того часу Андрій і його подільник, також знаходився в будинку вбитого, містилися під вартою, організатор групи, який не брав безпосередньої участі в злочині – під домашнім арештом.

У СІЗО Андрій дочекався і рішення суду з приводу самовільного залишення служби. На відміну від судів Сумщини, які дають умовні терміни за даний вид злочинів, Красноармійський суд Донецької області підійшов до самовільного залишення військової служби дуже серйозно – і зі знижкою на відсутність у Андрія судимостей і його каяття засудив його до трьох років позбавлення волі. Тепер же він повністю визнав свою вину перед судом за участю присяжних у справі про крадіжку, розбійний напад і вбивство і уклав з прокурором угоду, згідно з якою за всі ці злочини прокуратура запросила для нього 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. З огляду на, що за вбивство, вчинене з корисливою метою, можна отримати і довічне ув’язнення, угода виявилася вигідною для Андрія. До того ж, чекаючи рішення суду в СІЗО, він одночасно відбував покарання у справі про самовільне залишення служби. Частину, що залишилася терміну частково приєднали до нового вироку, так що за гратами Андрію належить провести 13 років. Також він повинен буде виплатити свою частину судових витрат – майже 25 тис. Грн. і компенсацію моральної шкоди родичам убитого – ще 25 тис. грн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *