Як у Глухові проводили конкурс на посаду директора школи: виклик поліції і 5 годин екзаменування конкуренток

У Глухові вперше провели конкурс на посаду директора школи. Раніше керівника назначали у відділі освіти, однак за новим законодавством тепер кандидати повинні пройти справжній екзамен.

На посаду директора Глухівської ЗОШ №2 претендувало два кандидати: заступник директора з навчальної роботи, вчитель історії ЗОШ №2 Наталія ДАВИДЕНКО та нинішня виконувач обов’язків директора цієї ж школи, вчитель української мови та літератури Алла МАТОСОВА.

Конкурс несподівано розпочався з виклику поліції. Справа в тому, що на процедурі хотіли бути депутати Сергій Буйков, Олена Демішева та начальник відділу освіти Людмила Васянович. Але через карантин кількість присутніх у кімнаті була обмежена. Тому члени комісії розглянули заяви та проголосували за те, щоб допустити до зали лише по одному представникові батьківського комітету та трудового колективу, як вимагає закон. Щодо начальника відділу освіти, то члени комісії зазначили, що законодавством не передбачено, що уповноважений орган, який укладає контракт, повинен бути присутнім під час конкурсу. Права голосу начальник відділу освіти не має, на роботу комісії впливати не може, так само, як і депутати. Тому рекомендували переглянути конкурс на відео. Також під час процедури дозволили перебувати представнику ЗМІ, який вів відеозйомку.

Таке рішення не вдовольнило пані Демішеву, тому вона відмовлялася покинути кабінет. Голова комісії Ніна Нанай покликала поліцейських, які почали вмовляти депутатку вирішувати проблему в юридичній площині. Вона написала заяву до поліції та покинула приміщення. Звісно, такий початок конкурсу полоскотав нерви кандидаткам, які і без того хвилювалися, хоч обоє тримались досить впевнено і намагалися не виказували емоцій.

Конкурс пройшов у два етапи і тривав понад 5 годин. Спочатку писались тести на знання законодавства, які складалися з 30 питань, і вирішувались ситуативні завдання. Обоє виконували однаковий варіант, який навмання обрала секретар комісії Олена Ковальова. На це відвели 2 години. За результатами, Н. Давиденко отримала 6 балів, А. Матосова – 4,3 (вона допустила кілька неправильних відповідей на тести).

Найцікавішою була презентація стратегій розвитку школи, це свого роду дорожня карта на кілька років. У обох жінок за принципами вони були досить схожими, зокрема, пріоритетом стало покращення навчального простору, вдосконалення критеріїв оцінювання учнів, роботи вчителів та ін.

Наталія Давиденко пропонує створити чатбот для батьків та учнів, де вони могли б конфіденційно розповідати, що їх турбує. На часі — доєднання учнів та вчителів до єдиної платформи з доступною функцією електронного щоденника, з допомогою якої легше було б проводити навчання дистанційно. Також вона бачить необхідність створити так зване безпечне подвір’я.

Алла Матосова побудувала концепцію через призму вимог інституційного аудити. На її думку, поліпшення цих критеріїв – це шлях до покращення якості освіти та організації навчального процесу. Одне з найперших завдань – ремонт школи: укріплення фундаменту, заміна даху, покращення техблоку їдальні, майстерень та ін.

Комісія оцінила презентації кандидатів майже однаково: Н. Давиденко – 3,8 балів, А. Матосова – 3,5. У підсумку перемогу виборола Наталія Давиденко.

Обоє кандидатів були добре підготовленими, достойними посади. Відчувався досвід і професійність. Ми намагалися провести конкурс максимально чесно і прозоро. Можливо, спрацювало хвилювання, і Алла Миколаївна дала менше правильних відповідей у тестових завданнях, — прокоментувала голова комісії Ніна Нанай.

Нагадаємо, крім неї конкуренток оцінювали члени комісії депутат міськради Сергій Сорока, представники управління Державної служби якості освіти у Сумській області Анна Білан та Тетяна Корж , голова територіальної організації профспілки працівників освіти і науки України Олена Ковальова, голова правління громадської організації «Асоціація керівників закладів освіти» Глухова Оксана Юдіна. Від трудового колективу спостерігачем була Світлана Мисько, від батьків — Тетяна Стеценко.

Крісло директора переможець займатиме впродовж 2 років.

Про кандидатів

Наталя Давиденко, 1963 року народження, 1990 року закінчила Глухівський педагогічний інститут ім. С. Сергеєва-Ценського за спеціальністю педагогіка і методика початкового навчання. 11 років працювала вихователем Глухівської ЗОШ-інтернату ім. І. Жужоми. У 2004 році отримала диплом Сумського державного педуніверситету за спеціальністю педагогіка та методика середньої освіти, історія. 16 років – на посаді вчителя історії Глухівської ЗОШ_інтернату ім. І. Жужоми, — 2 останні роки – заступника директора з навчальної роботи та вчителя історії у ЗОШ №2.

Алла Матосова, 1972 року народження, 1994 року закінчила Глухівський педагогічний інститут ім. С. Сергеєва-Ценського, кваліфікація: вчитель української мови та літератури. У 2019 році розпочала здобувати другу вищу освіту у ГНПУ ім. О. Довженка, за спеціальністю менеджмент управління навчальними закладами. 19 років працювала вчителем української мови і літератури у ЗОШ №2. Впродовж 3,5 місяців обіймала посаду начальника відділу освіти Глухівської міської ради. З вересня 2019 року – т.в.о. директора ЗОШ №2

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *