Виробники сірчаної кислоти приховують фінзвітність для покриття корупційних схем

Виробники сірчаної кислоти «Сумихімпром» і Східний ГЗК не публікують в 2020 році свої фінансові результати.

Це пов’язано з тим, що, незважаючи на введені квоти на імпорт сірчаної кислоти, які відмовляється скасовувати міністр економіки Ігор Петрашко, підприємства продовжують показувати негативні фінансові результати.

Квоти на імпорт сірчаної кислоти, введені в 2018 році для захисту українських виробників, перетворилися на масштабну корупційну схему, де заробляли компанії-прокладки. Незважаючи на те, що ціна на продукцію зросла практично в 2 рази, чистий збиток Східного ГЗК в 2019 році склав 680 млн.грн. (замість 389 млн. грн. прибутку в 2017 році). Аналогічна ситуація у ДП «Сумихімпром» — у 2019 році збиток склав 11 млн грн.

Незважаючи на явну корупційну схему, Міністерство економіки на чолі з Ігорем Петрашком відмовляється скасовувати квоти, ставлячи під загрозу українські металургійні та хімічні підприємства.

Раніше народний депутат Сергій Магера звернувся в Нацполіцію Києва із заявою, що Мінекономіки не реагує на порушення, що відбуваються на держпідприємстві «Східний ГЗК», в результаті яких державі завдано збитків на 137 млн грн. Депутат зазначив, що держпідприємство «Східний ГЗК», яке є одним з найбільших виробників сірчаної кислоти, отримує збитки внаслідок того, що продає свою продукцію не кінцевим споживачам, а посередникам. Зокрема, «ексклюзивним посередником «держпідприємства є ТОВ» ФІРМА Торгсервіс», не є виробником цього ресурсу.

Крім того, депутат звертає увагу на те, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі, головою якої є міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко, побічно сприяє вчиненню таких кримінальних порушень. Зокрема, тим, що не вживає заходів щодо перегляду квот на імпорт сірчаної кислоти.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *