«Ви в темі або в частці»: колектив шосткінської «Зірки» звернувся до Верещук через знищення заводу

Колектив Шосткинського казенного заводу «Зірка» заявив про масштабні розкрадання на підприємстві і звинуватив владу в бездіяльності.

Про це йдеться у відеозверненні ініціативної групи, опублікованому в Facebook.

«Зірка» — одне з найстаріших підприємств ВПК, входить до держконцерну Укроборонпром. Протягом 4 років співробітникам не виплачується зарплата і не зараховується стаж. Керівники заводу безконтрольно розпродають майно за ціною металобрухту. Колектив безрезультатно звертався за допомогою до народного депутата, голови підкомітету ВРУ з питань нацбезпеки і оборони Ірини Верещук. «Зібрати комітет запросити на нього чиновників з Укроборонпрому з Міноборони і нашу ініціативну групу, намітити шляхи вирішення. Це ваш прямий обов’язок, ви за це зарплату отримуєте», — йдеться в зверненні.

У лютому начальник бюро ТМЦ «Зірки» Наталія Максіна і Олег Романовський — депутат Шосткинської міськради приїжджали на засідання Комітету ВРУ, проте Верещук і інші члени комітету, вислухавши проблему, нічого не зробили.

«Ви проігнорували звернення, нічого не зробили … Ви приходите до влади, обіцяєте, але для «Зірки» нічого не змінюється. У мене складається одне враження: ви в темі або в частці. Я хочу, щоб ви зрозуміли одне: ми не залишимо боротьбу за завод. Якщо треба пройти сім кіл пекла, щоб його врятувати, ми пройдемо. Але ви встанете разом з нами. Ви за це відповідаєте», — звернулася Максіна до Верещук.

Після цього звернення на завод приїхала комісія в складі представників Кабміну, Укроборонпрому і місцевої влади. Однак чиновники зустрілися тільки з адміністрацією заводу, проігнорувавши колектив.

«Фарс, який ви влаштовуєте, нас не вражає. Приберіть директора-«брухтовика». Люди вимагають свої гроші, вони їх заробили», — говорить колектив.

Ініціативна група направляла звернення на ім’я президента Володимира Зеленського, до депутатів партії «Слуга Народу» в Сумській області, але результату не було. Останньою надією було звернення до Верещук з вимогою ініціювати звільнення директора заводу Геннадія Майданика, сприяти погашенню заборгованості із зарплати. Однак і воно залишилося без уваги.

«Чому влада не реагує? Скільки потрібно перекрити трас, листів, щоб нас почули? Поки ви не дієте, завод «рвуть на шматки». Шість років в країні йде війна з агресором, а влада знищує пороховий завод і прикриває тих, хто його вирізає на металобрухт», — говорить Максіна.

Раніше було відкрито десятки справ за фактом розкрадань і хабарів на заводі. Великий резонанс отримало розслідування Нацполіціі діяльності злочинного угруповання, яке продавало порох з заводу «Зірка», за 8 місяців було збуто 4 тонни. 15 липня провели 50 обшуків на території 8 областей. Вилучили понад півтонни вибухових речовин, зброї, боєприпасів та обладнання для їх виготовлення, гроші і документи, за допомогою яких зловмисники легалізували списану вибухівку.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *