В Охтирці балотується раніше судимий за корупцію підприємець

До Охтирської районної ради балотується 36-річний Ігор Басанець, який у 2010-ому році був засуджений Охтирським міськрайонним судом за тяжкий корупційний злочин (ч.2 ст.368 ККУ (неправомірна вигода)).

Його засудили до одного року позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконаннням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на один рік і з застосуванням конфіскації у власність дердави однієї четвертої частки майна, що йому належить. Р

ік Ігор Басанець відсидів у Сумській виправній колонії №116, звідки звільнився по відбуттю покарання 1 квітня 2011 року.

Про це свідчить дані із Реєстру судових рішень. У цьому ж реєстрі ми знайшли ухвалу суду за серпень минулого року, відповідно до якої було залишено без розгляду клопотання Ігоря Басанця про зняття з нього судимості.

Довідково:

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує обов’язковість для кандидатів у депутати на місцевих виборах подавати під час реєстрації довідку про наявність чи відсутність судимості.

Відповідна інформація зазначається в картці законопроєкту №3995, опублікованій на сайті парламенту.

У графі «Дати і стан проходження» вказано, що 17 вересня закон підписав Голова Верховної Ради, а 18 вересня його було повернуто з підписом від Президента.

Згідно з документом, вилучається пункт 9 частини першої статті 222 Виборчого кодексу, який містить вимогу щодо надання довідки про наявність чи відсутність судимості для деяких кандидатів на місцевих виборах.

Таким чином, усі кандидати на місцевих виборах будуть у рівних умовах стосовно підтвердження несудимості та зазначатимуть про це відомості лише в автобіографії.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *