В обленерго виявляють дію «пушок» на облік електричної енергії

За перше півріччя 2020 року працівниками дирекції комерційної АТ «Сумиобленерго» було складено майже 200 актів про порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії на загальну суму понад 1 млн. гривень.

Сьогодні почастішали випадки використання крадіями електричної енергії високочастотних випромінювачів для зупинки роботи лічильника електроенергії. Прилад, включений у розетку, блокує облік електричної енергії, а після вимкнення  облік відновлюється.

Працівники служби технічного аудиту за допомогою спеціальних технічних пристроїв успішно виявляють таку крадіжку, складається акт про порушення, і накладається штраф згідно з методикою, розробленою Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Використання цих засобів призводить до блокування роботи лічильників і, окрім наявності високотехнологічних пристосувань, практично не відрізняється від більш простих видів крадіжок, тобто, є злочином.

Такі дії споживачів є порушенням господарських зобов’язань (статтею 188 Кримінального кодексу України вони тлумачаться як карний злочин). Відповідно, окрім штрафних санкцій за них може бути застосована кримінальна відповідальність, а це – виправні роботи або обмеження чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Підкреслимо, що крім матеріальної шкоди, застосування джерел електромагнітного випромінювання високої частоти без спеціальних запобіжних засобів є надзвичайно шкідливим для здоров’я тих, хто їх використовує і оточуючих їх людей. При цьому, у виявлених випадках «пушки» встановлювались, як правило, поруч із робочими місцями або навіть у житлових приміщеннях.

ПАТ «Сумиобленерго» придбало необхідне обладнання й зараз здійснюється постійний моніторинг наявності електромагнітного випромінювання в певних діапазонах частот як у місті Суми, так і по всій області. Робота, проведена нашими фахівцями протягом кількох місяців, довела ефективність цього обладнання й уже дала можливість виявити застосування «пушок». Щодо споживачів, відносно яких виникла підозра в їх застосуванні, проводяться заходи для унеможливлення подальших крадіжок.

Найближчим часом планується закупівля додаткової кількості спеціалізованого обладнання для всіх районних підрозділів Товариства й робота ПАТ «Сумиобленерго» в цьому напрямку стане ще більш інтенсивною.

До речі, любителям безкоштовної електроенергії треба усвідомлювати, що обсяг коштів, які в таких випадках нараховується крадіям, згідно з Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (затвердженою постановою Національної комісії з регулювання електроенергетики України № 562 від 04.05.06) є досить істотним.

Тож, шановні споживачі електричної енергії, будь ласка, будьте сумлінними та свідомими громадянами своєї країни – вчасно сплачуйте за реально використану електроенергію, адже це запорука чистої совісті, спокійного майбутнього та безперебійного електропостачання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *