У витрачанні бюджетних коштів звинувачують селищну голову мешканці села на Сумщині

Мешканці селища Низи, що неподалік Сум, звинувачують місцеву селищну голову у погрозах, незаконному заволодінны нерухомістю, нецільовому витрачанны бюджетних коштів

У будівлі в центрі Низів 40 років тому була місцева школа. Потім кілька десятиліть вона стояла без нагляду. Тепер місцеві жителі пов’язують цю будівлю з ім’ям селищної голови Алли Шершак, яка ніби-то відкрила тут свої комерційні заклади.

«Її узяли і за рахунок селищної ради відремонтували повністю, перекрили кришу, поміняли вікна, двері, усередині зробили дуже хороший ремонт. Усе це — за рахунок селищної ради. Ну гроші були списані не тільки сюди, а й на дитячий садочок, скрізь списувала ці гроші, шоб дешевше. Тепер, коли її не вибрали головою, вона хоче купить цю будівлю. 30-го числа, у п’ятницю, було рішення сесії селищної ради, депутати проголосували за те, щоб їй продати цю будівлю за 100 тисяч», — розповідає Суспільному. Суми мешканка Низів Катерина Дябелко.

Низівець Олександр Кругляк колись працював завгоспом у Низівській середній школі. Каже, що, враховуючи виконані роботи, будівля оцінена надто низько.

«Робив ремонт дахів, під моїм керівництвом вони перекривалися шифером. Стояло приміщення, нікому не потрібне, забуте, а вона взялась і все це зробила. Всі роботи, які проведені, — дах, поміняний верх, зроблена дитячий майданчик на подвір’ї, — спасибі, що зробила. Але щоб купить за 100 тисяч гривень – це дуже дешево», — вважає чоловік.

Мешканка Низів Алла Мисливченко живе навпроти кафе і розповідає, що вночі часто гучно , до будівлі під’їжджаються машини. «Ми не можем спати. Я була першою, хто пішов проти цієї системи. Перший бар – голови селищної ради Шершак, а другий бар – якихось чужих людей. Після першого разу, коли я визвала поліцію, мені прийшли і побили забор. Зібрали виконком, на виконкомі мені особисто сказали, — у вас особиста неприязнь до власників бару. Кожного разу, як тільки я роблю зауваження, мені лунають погрози», — розповідає жінка.

В селищній раді кажуть, що всі дії з приміщенням колишньої школи були законними.

«На цю будівлю, яка знаходиться за адресою: Шлях, 12, гроші із селищного бюджету не виділялися. Кошти, що люди розказують нібито витрачені з дитячого садка, – вони всі витрачені на дитячий садок. Залишок 200 тисяч – в казначействі, його можна перевірить. У нас пройшла процедура тендеру на капітальний ремонт молодшої групи, 40 тисяч було витрачено на поточний ремонт, а тут – капітальний 200 тисяч», — розповіла головний бухгалтер селищної ради Тетяна Буцик.

За словами Світлани Буцик, на капітальний ремонт дитячого садочка вже заключений договір з підрядником. Наразі деякі приміщення не відремонтовані, а в деяких триває ремонт. Інші — відремонтовані.

«Заключений договір приватним підприємцем – договір оренди з поліпшенням. Вона виготовляла поліпшення за власні кошти, проведена експертна оцінка даної будівлі, яка коштує 98 тисяч, але без матеріалу. Матеріал – це було зроблено за рахунок приватного підприємця. Вона була розвалена, там не було даху, усе приміщення було в дуже аварійному стані, ним 30-40 років ніхто не користувався», — розповідає Низівська селищна голова Алла Шершак.

Вона також додає, що не має стосунку до цієї будівлі. «Дану будівлю купляє приватний підприємець, який орендував це приміщення . У нас договір був з поліпшенням, потім ми проводили процедуру приватизації, згідно з чинним законодавством, з правом викупа. На даний час написано в поліцію від Дябелко Катерини Андріївни заявапо звинуваченню мене в тяжкому злочині. У нас з нею неприязні відносини, у неї до мене», — розповідає селищна голова.

Щодо обвинувачень у погрозах за скарги на гучну музику Алла Шершак сказала таке: «Це дуже скандальна людина, тут є кучка скандальних людей, яким ми заважали жить так, як їм хотілося, ця людина просто веде наклеп, їй заважають усі».

У Низах знімальна група Суспільного спілкувалася з кількома місцевими жителями. Алла Шершак викликала поліцію, за її словами, на прохання селян, які поскаржилися на масові збори під час карантину. Поліцейські взяли пояснення у двох жительок Низів про те, що вони прийшли не на мітинг.

«Давайте дочекаємося нового селищного голову, він проведе аудит по всім селам, які входять в ОТГ, в тому числі і в нашому. Тоді ми дізнаємося, скільки коштує будівля, скільки грошей в неї вкладено, і який прибуток може отримати від неї громада і чи потрібно взагалі її продавати», — вважає мешканка Низів Світлана Жаданова.

Селищні ради мають право розпоряджатися своїм майном, в тому числі продавати його. Про це, а також про особливості оренди комунального майна, розповів юрист регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Сумській області Ігор Шпак. Він також пояснив, що таке оренда з поліпшенням.

«Самого такого терміну в законодавстві не встановлено, але в нас передбачена така норма, що це може бути передбачено самим договором. Стаття 776 передбачає поточний ремонт, а також покращення, капітальний ремонт речі, переданої у найм. Воно проводиться наймодавцем за його рахунок, якщо іншого не встановлено договором. Доцільність, порядок та умови відчуження об’єкта права власності нерухомого майна, яке знаходиться у комунальній власності, визначаються також відповідною радою, дохід від відчуження такого об’єкту зараховується до відповідного місцевого бюджету», — розповів юрист.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *