У Сумах виявили численні спроби проголосувати за межами кабінок

Виборці або взагалі не заходять до виборчої кабінки, або заходять до неї лише частково.

У Сумах спостерігачі фіксують недотримання виборцями процедури голосування.

Про це інформує громадянська мережа “ОПОРА”.

На виборчій дільниці № 590958 виборці масово не дотримуються вимоги закону щодо голосування в кабінці для голосування. Зокрема, спостерігачі зафіксували спроби голосувати поза виборчими кабінками.

На виборчій дільниці № 590958 (вул. Новомістенська, 30; зареєстровано 2146 виборців) спостерігачі фіксують, як виборці або взагалі не заходять до виборчої кабінки, або заходять до неї лише частково.

Згодом на цій же дільниці спостерігачка від ВО «Батьківщина» вирішила зарядити телефон у виборчій кабінці. Тривалий час вона перебувала у кабінці і говорила там по телефону.

На дільниці № 590895 (вул. Герасима Кондратьєва, 160) була зафіксована спроба виборця проголосувати без паспорта. Літня жінка вимагала, щоб її «зареєстрували» для голосування без документа, проте члени ДВК це робити відмовились. Відтак жінка пішла з приміщення для голосування.

У Сумах подружжя Анатолія та Дарії Ссасів 15 листопада проголосували на підвіконні. Зробили так, бо, за їхніми словами, в кабінках немає умов для людей з вадами зору.

Говорять: вони — маленькі і там — погане освітлення. Мова йде про дільницю у школі №19.

До Сум подружжя переїхало з Краматорська у 2015 році. Через зміни у законодавстві 2020 року, Дарія отримала можливість проголосувати на виборах вперше. Через ваду зору їй допомагає проголосувати чоловік. Їм обом доводиться голосувати на підвіконні.

“Дуже вузькі кабінки, тобто, якщо мені заходити голосувати з людиною, яка супроводжує, а іншої можливості в мене немає, тому я так голосую, але це дуже тісно, я б сказала. І добре було б, якби держава подбала, якби люди з інвалідністю по зору могли самі голосувати без допомоги. Це було б набагато краще”, — говорить Дарія Сасса.

Зазначимо, відповідно до частини 2 статті 248 Виборчого кодексу України, організація проведення голосування та підтримання у приміщенні для голосування належного порядку, забезпечення таємності волевиявлення виборців під час голосування покладаються на дільничну виборчу комісію.

При цьому, відповідно до частини 5 цієї ж статті, виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб.

На дільниці № 590895 (розташована по вулиці Герасима Кондратьєва, 160, 2308 зареєстрованих виборців) була зафіксована спроба виборця проголосувати без паспорта. Літня жінка вимагала, щоб її «зареєстрували» для голосування без документа, проте члени ДВК це робити відмовились. Відтак жінка пішла з приміщення для голосування.

Нагадаємо, явка виборців 15 листопада о 12:00 на другому турі місцевих виборів склала 8,6%. Під час голосування 25 жовтня на цей час явка становила 13,5%.

У неділю, 15 листопада, в низці міст України триває другий тур виборів міських голів. Сьогодні за них голосують в Херсоні, Одесі, Луцьку, Сумах, Краматорську, Кам’янці-Подільському та Українці.

Також сьогодні проводиться повторне голосування у 17 регіонах з виборів депутатів 53 місцевої ради: 1 міської, 14 селищних та 38 сільських у територіальних громадах з кількістю виборців до 10 тисяч.

Що відомо

Станом на 16.00 в Сумах проголосували 13,2% виборців.
У другому турі місцевих виборів сумчани обирають міського голову з двох кандидатів — Вадима Акпєрова та Олександра Лисенка.
Суспільне ініцювало дебати між кандидатами в мери Сум 13-го листопада. Олександр Лисенко не прийшов, але ефір відбувся.
Пізніше Лисенко написав у Facebook, що пішов на ефір приватного каналу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *