У Сумах на 17 тисяч оштрафували чоловіка за перебування в суді без маски

Учора, 26 жовтня, суддя Зарічного районного суду міста Суми постановив притягнути до адміністративної відповідальності чоловіка, який приходив до суду без захисної маски під час карантину.

Йдеться про події 1 вересня, коли 36-річний сумчанин влаштував мітинг під судом через те, що його не пускають до суду без маски. Суд визнав його винним у порушенні правил щодо карантину людей і наклав штраф у розмірі 17 тисяч гривень, передає sumy.today.

Позиція суду щодо мітингу і вимог сумчанина така:

«У суді на розгляді перебувала скарга на бездіяльність службової особи прокуратури Сумської області чоловіка, який є ініціатором мітингу біля приміщення суду. Він вважав що дії працівників магазину АТБ є злочинними, тому що вони відмовилися від його обслуговування без захисної маски.

Справа щодо розгляду його скарги призначалася в суді чотири рази на 16.07.20, 17.07.20, 03.08.20 та 01.09.20, але відкладалася через неналежну поведінку заявника.

Він приходив до приміщення суду, де відмовлявся одягати медичну маску, яку йому надавала охорона.

Це мало наслідком недопущення його до приміщення суду, складання рапортів про таку поведінку чоловіка, а 01.09.20 на нього був складаний протокол про порушення ним правил карантину за ст.44-3 КУпАП.

Розгляд адміністративного протоколу призначено на 14 вересня на 9 год.

Свою відмову одягати маску чоловік обґрунтовував прийнятим 28 серпня 2020 року рішенням Конституційного Суду України та вважав це порушенням своїх конституційних прав.

Верховний Суд звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України деяких пунктів Постанови КМУ № 392, яка стосується встановлення карантинних обмежень, а саме:

  • проведення масових заходів з кількістю учасників більше ніж 10 осіб;
  • роботи закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів (крім розміщених у них магазинів), діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури;
  • здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, зокрема пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі;
  • проведення планових заходів з госпіталізації закладами охорони здоров’я;
  • що обов’язковій самоізоляції підлягають особи, які досягли 60-річного віку.

Проте Конституційним Судом України вказаним вище Рішенням конституційне провадження у цій частині було закрито, оскільки ці пункти Постанови № 392 втратили чинність.

Звертаємо увагу, що закони інші акти, або їх окремі положення втрачають чинність у разі ухвалення Конституційним Судом рішення про їх неконституційність.

На даний час чинною є Постанова КМУ № 641, якою Уряд продовжив на всій території України дію карантину з 1 серпня до 31 жовтня 2020 р.

Прохаємо з розумінням ставитися до тимчасових обмежень та наголошуємо, що в умовах пандемії COVID-19 суворе дотримання протиепідемічних правил є запорукою особистої безпеки кожної людини, відвідувачів та працівників суду».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *