У селі на Сумщині повідомили про зникнення заарештованого урожаю

У Синівці Липоводолинського району Сумської області зник заарештований врожай. Районний суд наклав на нього арешт, оскільки місце під посіви, за висновком Держгеокадастру, агрофірма “Форвард” зайняла самовільно.

На полях була посіяна кукурудза. Тут, за оцінками геокадастру, цінні чорноземи. Олександру Оробею та його родині належить понад 1,5 гектари.

“Приїхав я на свої земельні ділянки – урожай кукурудзи зібраний. На ці земельні ділянки є державні акти і присвоєні кадастрові номера. Хазяїном є я. В оренду вони нікому не здавались. Цієї осені приватна фірма “Форвард” під охороною поліції виїхала на цю землю і, попри те, що на момент скошування урожаю на посіви був накладений арешт, зібрала урожай районна поліція передала за актом їм цей врожай”, — розповідає він.

Також додає: “Ми вже багато разів зверталися до керівника районної поліції Каливоди і зв’язувалися зі слідчими, щоб вони вилучили в рамках кримінального провадження, і передали на зберігання нам, як хазяїну, чи другій якійсь фірмі, яка на нейтральній стороні, а не самозагарбнику. До цього часу все це було безуспішно, врожай фірма забрала”.

Суспільне намагалося отримати коментар директора агрокомпанії “Форвард” Володимира Тріми. Фірма зареєстрована у селі В’язове Охтирського району. Номер, який вказаний у державному реєстрі юридичних осіб, не обслуговується. За персональним номером Володимира Тріми, який має наша редакція, чоловік, який знімає слухавку, каже: він — не Володимир Тріма.

“На сьогодні урожай, який зібраний, перебуває під арештом і зберігається на території одного з с/г підприємств”, — сказав речник Нацполіції Сумщини Володимир Крупецьких.

Як повідомила речниця Сумської прокуратури Наталія Науменко, підстав вважати, що урожай не зберігається належним чином, у прокуратури немає. Слідство за фактом самозахоплення землі триває, а право власності на врожай може визначити тільки суд.

Що відомо

  • У вересні 2020 року жителі Синівки розповіли, що через спеціальну схему їх позбавляють права користуватися своїми паями.
  • Держгеокадастр відповів людям, що фірму “Форвард” зобов’язали у “30-денний термін звільнити самовільно зайняті землі шляхом поверхневого обробітку грунту”.
  • Кримінальне провадження поліція відкрила 29 вересня 2020 року. Стаття – самовільне зайняття земельної ділянки. Покарання за нею – позбавлення волі на строк до 2 років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *