У річці Вир масово гине риба і стоїть неймовірний сморід

У річці Вир масово гине риба і стоїть неймовіний сморід: це екологічна катастрофа чи природнє явище, викликане різким збільшенням води в останній тиждень червня?

Відповісти на це питання можна лише після проведення певних лабораторних досліджень відповідними спеціалістами.

Відреагувавши на звернення депутата Білопільської міської ради Наталії Калініченко у ФБ,

Білопільський міський голова Юрій Зарко та депутат Білопільської міської ради, начальник Клевенської експлуатаційної дільниці Регіонального офісу водних ресурсів у Сумській області Юрій Гедерим об’єднались і привезли в Білопілля представників Регіонального офісу водних ресурсів, які і провели дослідження води в різних річках Білопільської громади.

– Ми повинні знати, що трапилось на наших водоймах, чому гине риба, наскільки небезпечно купатись у річках та користуватись водою, – зазначив міський голова Юрій Зарко. – А головне, якщо стане відомою причина такого зараження, то не допускати її повторно і мінімізувати наслідки цього лиха.

Журналісти супроводжували спеціалістів лабораторії і от що побачили:

У районі Нових Вирків найбільше видно мор риби і стоїть найжахливіший сморід. Тут працювали лаборанти: завідувачка лабораторії моніторингу вод та грунтів РОВР у Сумській області Олена Ярошенко та її колега, провідний інженер з використання водних ресурсів відділу водних відносин та басейнової взаємодії РОВР у Сумській області Вадим Онісковець.

Проби води забрані на дослідження. На моє питання: “Чи можна вже сказати, звідки взялось це забруднення і в чому причина мору риби?”, Олена Ярошенко відповіла, що лише лабораторний аналіз це остаточно з’ясує. Але що точно радить пані Олена, так поки що утриматись від купання в цій воді і споживання риби, виловленої тут.

Чекаємо результат і дослухаємось до порад фахівців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *