Сумське підприємство через суд відсудило право про повернення 1 млн грн за непоставлений товар

До суду звернулось ТОВ “Індичка” до відповідача ТОВ “Куземинський масло пресовий завод” про стягнення 1 041 735,00 грн заборгованості за договором поставки та витрат по сплаті судового збору.

Судом встановлено, що сторонами був укладений договір, згідно із яким: постачальник (відповідач) зобов’язувався передати у встановлений договором термін товар (макуху соєву) у власність покупця (позивача), а покупець зобов’язувався прийняти товар та оплатити його на умовах цього договору. В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що ним відповідно до укладеного договору в повному обсязі виконано прийняті на себе зобов’язання щодо 100 % оплати товару, що підтверджується платіжними дорученнями, але відповідач зі свого боку не виконав зобов’язання.

Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог — відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За умовами ч. 2 ст. 693 ЦК України якщо продавець, який одержав суму попередньої оплати товару, не передав товар у встановлений строк, покупець має право вимагати передання оплаченого товару або повернення суми попередньої оплати.

Судом встановлено, що факт виконання позивачем здійснення попередньої оплати вартості товару на суму 1 041 735,00 грн підтверджується наявними в матеріалах справи доказами. Крім того, відповідач не надав до суду аргументованих заперечень проти вимог позивача, тому суд прийняв рішення про задоволення позову в повному обсязі.

Господарський суд Сумської області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *