Справу щодо будівництва сільських амбулаторій відклали у суді Сум. Як працюють медики в цих селах

Вдруге у сумському суді відкладають початок розгляду справи щодо будівництва 13-ти сільських амбулаторій. Керівника підприємства, який розробляв проєкти, звинувачують у привласненні понад 1,7 мільйона гривень.

За версією прокуратури, фірма мала зробити креслення і розрахунки для кожної амбулаторії окремо, натомість замовнику запропонувала типовий проєкт і отримала за це гроші.

15 вересня у Зарічному райсуді повинні були провести підготовче засідання та обрати обвинуваченому запобіжний захід – грошову заставу. «Ми наполягали на заставі у розмірі 500 тисяч гривень. Це клопотання так розглянуто і не було. На даний час слідство завершено і направлений до суду обвинувальний акт», — розповіла речниця прокуратури області Наталія Науменко.

Історія справи

Провадження відкрили у 2018-му році. За його статтями, керівнику фірми, яка робила проєкти для амбулаторій, загрожує до 12 років за гратами. На підготовче засідання адвокат обвинуваченого Андрій Пенчарський прибути не зміг, бо був зайнятий в іншій справі. Телефоном Суспільному захисник прокоментував обвинувальний акт так: «Якщо б був чемпіонат світу з найбільш абсурдних обвинувальних актів, то цей обвинувальний акт був би в трійці лідерів».

Новою датою підготовчого засідання назвали 8 жовтня. Гроші на будівництво 13-ти сільських амбулаторій на Сумщині давали з бюджетів — як державного, так і місцевих. Усього понад 140 млн грн. Амбулаторії мали отримати села у Сумському, Роменському, Буринському, Недригайлівському, Охтирському, Краснопільському, Глухівському та Липоводолинському районах. Здати їх обласна адміністрація планувала у 2019-му році. Наразі збудовані та працюють третина з них.

Як працюють медики в селах, де потребують нових амбулаторій

Одне із сіл, які потребують нової амбулаторії — Коровинці Недригайлівського району. Поки тут діє стара амбулаторія,- будівля, якій 60 років. У ній працюють 11 медиків, із яких троє — лікарі.

Будівлі амбулаторії в Коровинцях 60 років

66-річна пацієнтка Галина Цирулик зараз тут проходить курс крапельниць і каже, що на умови не нарікає.

У цьому ж приміщенні — кабінет фізпроцедур. Заступниця головного лікаря Ніна Бойко говорить , що так не має бути за санітарними нормами. «Повинні бути окремі приміщення . Тим паче, що це електрообладнання, і окремі умови для їх розташування і використання. УВЧ, тубус-кварц, інгалятор — відпускаємо фізпроцедури», — розповідає Бойко.

У будівлі амбулаторії немає каналізації та водогону. Лікарка Оксана Сердюк показує, як оснащений заклад, та у якому стані знаходиться і розповідає, що внутрішні ремонти в приміщеннях медики роблять самотужки, «оббивали і сіткою, штукатурили і красили, але це все тримається не довго».

Лікарка Оксана Сердюк розповідає, що її кабінет, як і більшість інших — холодний, а їй доводиться оглядати в тому числі і дітей. «Сподівалися давно і чекали давно. Обіцянки були років зо два, і пацієнти часто питали, коли вже переїдемо», — говорить лікарка.

Нову амбулаторію в цьому селі будували з 2018-го року, але в експлуатацію так і не здали. Двері в будівлю зачинені. Амбулаторія має площу близько 300 квадратних метрів. На сьогодні будівля відремонтована, туди завезли дещо з меблів, розпланували кабінети.

Нова амбулаторія в Коровинцях поки не здана в експлуатацію

За словами заступника сільського голови Володимира Терещенка, з бюджету сільської громади на саме будівництво витратили понад 900 тисяч гривень. Це — 10% від загальної суми, решта — з державного бюджету.

Нова амбулаторія в Коровинцях поки не здана в експлуатацію

Щодня до старої амбулаторії звертається до 30-ти пацієнтів. Це мешканці Коровинців та ще кількох сіл, де проживає загалом трохи більше трьох тисяч людей.

Нова амбулаторія в Коровинцях поки не здана в експлуатацію

Коментар директорки обласного департаменту капітального будівництва Олени Ревнівцевої про те, на якому етапі весь проєкт з будівництва сільських амбулаторій на Сумщині, та як саме судові справи вплинули на нього, — Суспільне намагається отримати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *