Шахраї одурили двох жителів Сумщини майже на 80 тисяч гривень

Зловмисники скористались відомою схемою «операція з банківською карткою». В обох випадках невідомі діяли однаково: дзвонили громадянам, представлялись працівниками банків і просили назвати конфіденційну інформацію по карткам, мотивуючи свої прохання збоями в комп‘ютерній системі фінансової установи.

Так, 57-річному чоловіку «банківський службовець» повідомив, що наразі розпочата процедура відновлення комп‘ютерної бази даних банку після системного збою, тож необхідно перевірити дані карти клієнта. В результаті розмови конотопчанин втратив 40 тисяч гривень.

В аналогічну пастку потрапила 42-річна жінка. Вона також повірила у розповідь незнайомця про відновлення роботи платіжних систем, і як результат – втратила 38 тисяч гривень.

«Наразі в поліції відкриті кримінальні провадження відповідно ст. 190 КК України «Шахрайство», в рамках які слідчі встановлюють місцеперебування та особи аферистів, — коментує ситуацію Олександр Васильченко, керівник Конотопського відділу поліції.

– Я знову застерігаю громадян бути вкрай уважними та обачними під час спілкування з незнайомцями. І нагадую, що будь-які проблеми з банківськими картками та рахунками слід вирішувати виключно у відділенні банку, де ви обслуговуєтесь. Тож, якщо вам раптом зателефонували начебто з банку і просять у телефонному режимі продиктувати номер карти, строк її дії, коди доступу чи цифровий код з смс-повідомлення, то найкраще, що ви можете зробити у цьому випадку – просто покласти слухавку. Затим взяти паспорт, картку і особисто звернутися до найближчої філії банку. Такий крок убезпечить вас від нервового стресу і зайвих фінансових втрат».

Правоохоронці нагадують: аферисти здатні вигадати будь-яку схему, аби дістатися чужих статків. Вони майстерно володіють засобами психологічного впливу і можуть бути дуже переконливими. А в тому разі, якщо жертва зривається з «гачка», — не соромлячись переходять до відвертих погроз. Громадянам слід бути вкрай обачними, і в разі будь-яких дзвінків з подібними «пропозиціями» — негайно повідомляти на спецлінію «102», повідомляє відділ комунікації поліції Сумської області.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *