Працівники поліції розшукують шахраїв, які видурили у жителів області майже 87 000 гривень

Жертвою зловмисників стали жительки обласного центру та Сумського району.

Жінки передали невідомим всі свої заощадження, нібито на лікування родича, проте  згодом з’ясували, що потрапили у шахрайську пастку й одразу повідомили про злочин до поліції.


У першому випадку жертвою зловмисників стала 68-річна сумчанка. Правоохоронцям, які прибули на виклик, потерпіла розповіла, що їй на стаціонарний телефон подзвонив невідомий. Чоловік повідомив, що її син терміново потребує грошей на лікування, тому вона повинна негайно зібрати якомога більшу суму коштів та передати їх кур’єру, який прийде до неї додому.

Налякана жінка чітко виконала всі вказівки свого телефонного співрозмовника та передала псевдо-кур’єру грошові кошти у сумі 2 000 доларів США.


У подібну шахрайську пастку потрапила й 91-річна жителька смт. Хотінь. Бабуся повірила незнайомим телефонним співрозмовникам та віддала на лікування сина 30 000 гривень.

За даними фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеженням волі на строк до трьох років.


Працівники поліції застерігають: якщо ваш співрозмовник заводить мову про родичів, які начебто спричинили ДТП чи самі потрапили в аварію, перебувають в поліції чи потребують негайного лікування, і для їх порятунку необхідні значні суми грошей – знайте, ви спілкуєтесь з шахраями. А тому обов’язково візьміть паузу в розмові і зателефонуйте рідним, з’ясуйте чи дійсно їм потрібна ваша допомога і яка саме. В жодному разі не піддавайтесь паніці та емоційному тиску з боку співрозмовника. Будьте пильними і не дайте себе ошукати.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *