Працівникам заводу на Сумщині заборгували майже 36 млн грн зарплати: вони записали звернення

Працівникам шосткинського казенного заводу “Зірка”, на Сумщині, заборгували 36 млн грн. 12 жовтня Суспільне отримало відповідь на запит від державного концерну “Укроборонпром”, у структуру якого входить завод.

“Основна причина заборгованості – відсутність державного замовлення на спеціальну продукцію упродовж багатьох років”, — зазначають у листі-відповіді.

Зарплату працівникам виплатили частково: за жовтень 2019 року та за січень, травень, вересень 2020 року. Це вдалося зробити завдяки залученню “Зірки” до виконання контрактів.

Остаточні терміни погашення заборгованості залежать від отримання підприємством державного замовлення. Однак у 2020 році вони не надходили.

“Наразі на банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно “Зірки” наклала арешт Державна виконавча служба Шосткинського відділу управління юстиції у Сумській області, що тимчасово зупинило виробництво на підприємстві”, — йдеться у листі.

У планах ДК “Укроборонпром” — сприяння модернізації та відновлення роботи підприємства. Зокрема, “Зірка” залучена до державного проєкту зі створення малотоннажного виробництва порохів, додається у повідомленні.

5 жовтня 2020 року працівники “Зірки” виклали відео з вимогою виплатити борги з заробітної плати. Вони звернулися до Президента та керівництва “Укроборонпрому”.

“Люди не отримують чотири роки зарплати, їм за цей час не зарахований трудовий стаж. У нас до вас чіткі вимоги: поверніть людям зарплату. Шість років на сході йде війна, а пороховий завод “Зірка” знищується штучно”, — говорить керівниця одного з підрозділів заводу Наталія Максіна, яка виклала звернення у мережу.

Що відомо

Що відомо

  • “Зірка” виробляє боєприпаси, вибухові речовини, проводить роботи з утилізації непридатних для подальшого використання боєприпасів, йдеться на сайті “Укроборонпрому”. За даними інтернет-ресурсу Youcontrol розмір статутного капіталу підприємства – понад 103 млн грн.
  • З травня 2013 року завод перебуває у стані припинення діяльності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *