Поліція Сумщини почала розслідування за фактом погрози зброєю поліцейським тільки після публікації відео в інтернеті

Ідеться про ситуацію, що сталася в Путивлі 11 днів тому. Службове розслідування стосовно правомірності дій поліцейських по відношенню до водійки поліція Сумської області призначила тільки сьогодні, 1 вересня, після того, як відео з авто жінки оприлюднили в інтернеті.

Т.в.о. начальника відділу комунікації поліції області Володимир Кузьменко так прокоментував події: “Сталося це 20 серпня у Путивлі. До одного з магазинів на вулиці Іоанна Путивльського, зайшли три жінки. Прохання старшого охоронця одіти маски вони проігнорували. Той повторив прохання, але його знову проігнорували. Охоронець об 11.15 викликав поліцію. На місце прибув наряд поліції. Поліцейські попросили жінок пред’явити документи для встановлення їх осіб. Жінки сказали, що документи в машині, пішли до автомобіля, сіли в нього та поїхали з місця події, проігнорувавши вимогу поліцейського”.
За словами Володимира Кузьменка, через деякий час після цього поліцейські знову зустріли цю машину. Для з’ясування осіб авто зупинили і попросили пред’явити документи. Поліцейський знаходився перед авто, двигун при цьому працював, а водійка спробувала рушити, — говорить Володимир Кузьменко.

“Поліцейські були змушені, керуючись пунктом 11 статті 46 закону “Про Національну поліцію”, вжити певні заходи. Закон дає їм право дістати вогнепальну зброю і привести її у готовність у певних випадках. У цій ситуації поліцейські вважали свої дії правомірними”, — пояснює В. Кузьменко.

Врешті решт особи жінок були встановлені, всі вони з Києва. Того ж дня на трьох жінок склали адміністративні протоколи за ст. 44-3 КУпАП (порушення правил щодо карантину людей). На водійку також склали адмінпротокол за ст. 185 КУпАП ( непокора законній вимозі поліцейського).
Через декілька днів частина відео з місця події була оприлюднена в інтернеті.
“Це лише частина відеозапису, вона не передає всіх подій, що відбувалися. Як тільки відео було оприлюднено, інформацію було доведено до керівництва, призначено службове розслідування стосовно дій поліцейських, буде з’ясовано, чи порушували вони закон”, — повідомив В. Кузьменко.

При цьому речник поліції зазначив, що у разі незгоди учасників інциденту із діями поліцейських, у них є право звернутися з письмовою скаргою до вищестоящих інстанцій. “Таких скарг не надходило”, — сказав В. Кузьменко у коментарі Sumy.Today.
При цьому на питання нашого журналіста, чи повідомляли жінки про протиправні дії поліції на лінію 102 того дня, він відповів, що о 13.51 20 серпня від однієї з жінок надійшло повідомлення про те, що їх зупиняє і їм погрожує поліцейський. А поліцейський про злісну непокору жінки повідомив до чергової частини, за словами Володимира Кузьменка, о 14.21, тобто через півгодини після дзвінка жінки.

Того дня звернення жінки було зареєстровано до журналу єдиного обліку, але жодних перевірок законності дій поліції 20 серпня ніхто не починав, бо, за словами Володимира Кузьменка, службове розслідування призначили лише 1 вересня — після публікації відео в інтернеті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *