Політичну рекламу “Команда Лисенка” оплатили громадські організації — мер Сум

Політичну рекламу “Команда Лисенка” в Сумах замовили та оплатили громадські організації. Про це Суспільному розповів мер міста Олександр Лисенко під час виїзного брифінгу про ремонт тротуарів.

“Це громадські організації роблять такі висновки з діяльності команди міського голови. – Тобто, це за гроші громадської організації? – Не з бюджету точно і не за мої кошти”, — зазначив він. На запитання, що це за громадські організації відповів: “Ви з’ясуйте у них, подивіться. Багато до мене зверталися за інформацією: скільки ви дитячих майданчиків зробили, приходили до нас, зверталися”.

Суспільне розповідало, що за місяць до старту місцевих виборів на вулицях Сум з’явилася політична реклама. Із 79 нарахованих білбордів журналісти Суспільного побачили 7 — персональних, 5 партійних. З персональних найбільше – 12 білбордів – має ексчиновник Дмитро Живицький. Другим йде – з 5-ма білбордами – Сумський міський голова Олександр Лисенко. На самій рекламі немає інформації про замовника. Власник однієї з конструкцій – київська група компаній ТОВ “РТМ-Україна”. Телефоном вони пообіцяли надати інформацію пізніше.

Також на вулиці Харківській встановлені табло із брендуванням “Велике будівництво”. Аналітик з партійних фінансів громадського руху “Чесно” Ігор Фещенко розповів, як можна оцінити подібну рекламу від посадовців про те, що відбувається в місті. “Коли розміщують соціальну рекламу, нібито те, що відбувається в місті і з прив’язкою до імен конкретних політиків, особливо напередодні виборів – розцінюю як використання адміністративного ресурсу”. Чому, пояснює: “Цю соціальну рекламу розміщують безкоштовно, тому що власники площин мають надавати певний відсоток під соціальну рекламу. З іншого боку, тут ще можуть бути варіанти, коли оплачується така реклама як комерційна, із рахунків міської ради або якогось комунального підприємства”, — зазначив він. За його словами, це — недобросовісна конкуренція.

  • ЦВК призначила на 25 жовтня місцеві вибори в усіх областях.
  • За місяць до старту місцевих виборів на вулицях Сум з’явилася політична реклама.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *