Очільником Сумської ОДА став Василь Хома: що про нього відомо

Володимир Зеленський підписав указ про призначення Василя Хоми головою Сумської обласної державної адміністрації. Раніше він працював у Харківській ОДА з Михайлом Добкіним. Крім того, свого часу був заступником голови місцевого осередку «Партії регіонів».

Відповідний указ президент підписав 23 листопада.

Указ №509/2020 про призначення розміщено на сайті Офісу президента.

Призначити Хому Василя Васильовича головою Сумської обласної державної адміністрації,
– йдеться у документі.

Нагадаємо, указ про звільнення попереднього очільника Сумської ОДА Романа Грищенка Зеленський підписав 5 листопада. Опісля облдержадміністрацію тимчасово очолив Сергій Пахольчук.

Що відомо про Василя Хому

  • Йому 54 роки, за фахом – юрист.
  • Хома – колишній заступник голови Харківської ОДА. Працював разом з Михайлом Добкіним. Також він був заступником голови цієї ж ОДА Ігоря Балути.
  • З 2010 року очолював апарат облдержадміністрації та був заступником глави харківського осередку «Партії регіонів». У 2014 році він звільнився.
  • Посадовець міг потрапити під дію закону про люстрацію, але заяву на звільнення подав раніше, ніж закон набрав чинності.
  • За інформацією Youcontrol, Хома є кінцевим бенефіціарієм ТОВ «Харківський обласний оптовий ринок сільськогосподарської продукції», директором якого є Ірина Хома.
  • Хома має сайт, на якому позиціонує себе як «управлінця, юриста, афганця».

Згідно з декларацією, Василь Хома має у власності 2 га землі і будинок 324 кв. м під Харковом. Його дружина 90,4 га землі по області і квартиру 65 кв. м в Харкові.

У Василя Хоми три авто — AUDI Q7 2017 р.в. за 1,7 млн ​​грн, Volkswagen Jetta 2014 р.в. за 114 тис.грн і Maserati Quattroporte 2016 р.в. за 1,46 млн грн. Також він декларує 5 мисливських карабінів і 2 мисливські рушниці, три годиники вартістю від 494 тис. грн до 972 тис.грн.

Він володіє акціями ПАТ «САД» на 584 тис. грн і ПАТ «ХМСК» на 6500 грн, у його дружини акції ПАТ «САД» на 1,1 млн грн. Також він володіє корпоративними правами «Компанії Кварц-груп» (18,9 млн грн), «Міжнародної страхової компанії» (2,25 млн грн), адвокатським об’єднанням «Хома і партнери» (7 тис.грн), Харківського обласного оптового ринку сільськогосподарської продукції (20,6 млн грн), компанії у Франції «Anastaya» (13 тис. грн, стільки ж у дружини, також частина у двох дочок), ТОВ «Прима-Сейл» (500 грн).

У його дружини корпоративні права в ТОВ «Міжнародна консалтингова компанія Партнер» (7500 грн). Є бенефіціаром 8 компаній.

А ось з зарплатою не склалося: в 6 компаніях — 160 тис. грн. У дружини в двох — 89 тис. грн. Також він показав дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав на 2,7 млн ​​грн і 5 тис. грн відсотків на банківський вклад.

У банку тримає всього 659 євро, а вдома — 457 тис. євро, 4 млн грн і 234 тис. доларів. Дружина — 2,3 млн грн, 354 тис. євро і 185 тис. доларів.

Також він декларує три кредита на 21,5 млн грн, узятих у своїх же підприємств.


Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *