“Не цікавилися ні водій, ні поліція”. Що відомо про справу зі збитим безхатьком у Сумах. Відео

У Сумах збили людину, яка переходила дорогу на зелене світло. Сталося це 22 серпня. Травмований Володимир Петренко говорить, що ним не поцікавилася, ні поліція, а ні водій.

Чоловікові – 65 років. Безхатьком він став 24 роки тому, після того, як продав свій будинок у Курському мікрорайоні. Тепер ночує у комунальному притулку. З рідні – брат і сестра. Вони живуть за кордоном. Стосунки з ним давно не підтримують. Того ранку Олександр Петренко йшов назустріч до роботодавця.

Зустріч біля “АТБ”, на Леваневського була, з господарем. Там сарай йому треба було побудувати. Я ішов на зелене світло, а потім до середини доходжу – удар у бік. І все, мене вже лікарі підіймають з-під машини”, — згадує він.

Говорить: виписали його 28 серпня.

“Адміністрація приїхала, забрала мене. Я ж не доїду ніяк. З того часу — я тут (у центрі реінтеграції бездомних осіб — ред.). Ні від того, хто мене збив нічого, і з боку органів ніхто не приїжджав до мене”, — зазначив він.

Наслідки аварії: струс мозку, перелом обох рук, численні забої. Працювати не може. Олексій Лущик – сусід Олександра по кімнаті.

“Він — нормальний чоловік, за собою доглядає, на заробітки ходить, не вживає алкоголю. Хто його збив… Не гарно так, хоча б поцікавилися, спитали: може якісь ліки треба?”, — говорить він.

Медсестра центру реінтеграції бездомних осіб Надія Лебединець розповіла про стан травмованого.

“Він часто скаржиться, що в нього болять руки, спина, грудна клітина. Ми даємо знеболювальне. Людина не може навіть ложки тримати в руках. Я вважаю, що це важка травма. То він робив, якусь копійку мав”, — говорить вона.

Психолог Центру реінтеграції Єгор Смоленко розбирається у ситуації. Говорить: дзвонив до поліції.

“Відповіли, що кримінальне провадження відкрили, назвали його номер, слідчого. Це було, приблизно, кінець серпня – 30, 31, можливо, початок вересня. З того часу людину не допитали, не визнали потерпілим”, — зазначив він.

У поліції озвучили версію водія білого мікроавтобуса “Фольксваген”. Кажуть: не опитали потерпілого, бо змінювалися слідчі.

“Чоловік переходив вулицю поза межами пішохідного переходу. Перетнувши одну частину дороги, – три смуги, зупинився на двох суцільних смугах, посеред”, — зазначив спеціаліст відділу комунікацій Нацполіції Сумщини Володимир Кузьменко.

За його словами, водій бачив пішохода.

“Він розумів, що чоловік перешкоди йому не створює, але один з водіїв, там їхало одразу кілька автомобілів іншими смугами, подав звуковий сигнал, мабуть, побоюючись, що людина може почати рух і потрапить під його колеса”, — сказав він.

Також додав, що це, очевидно, злякало пішохода — і він відступив назад на крок.

“Усе-таки “Фольксваген” його зачепив”, — підсумував він.

Олександр Петренко говорить, що коли дійшов до середини, сигналу не чув.

“Я тільки відчув удар в бік, і все”, — додав він.

За словами Володимира Кузьменка, поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 1, ст. 286 Кримінального кодексу України “Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження”. Максимальне покарання за таке — обмеження волі до трьох років з позбавленням права водіння на той же термін.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *