«Не допоможе». Сумські підприємці — про виплати за локдаун

Президент України Володимир Зеленський 24 листопада виклав відеозвернення, де обіцяє одноразово надати по 8 тис. грн фізичним особам-підприємцям під час карантинних заборон за кожне збережене робоче місце. Суспільне зібрало думки підприємців та експертів з цього приводу.

Денис Полак у ресторанному бізнесі — 13 років. За час пандемії довелося закрити ресторан і кафе. Наразі існує лише бар.

“Що таке ресторан – це виробництво. Треба купити продукти, переробити їх. Є відходи, зіпсований товар, постачальники, персонал, купа плит, холодильників, які працюють, оренда, експлуатаційні, тобто – колосальні витрати, плюс ЄСВ”, — каже він.

За його словами, в умовах пандемії, з мінімальними витратами, дійшов такого висновку: “Нам треба працювати лише на вихідних. Це — п’ятниця, субота. Інших днів немає. Люди не ходять, люди бояться карантину. У них немає грошей”.

Про обіцянку у 8 тис. грн від президента Денис Полак чув. Говорить: йому це не допоможе, бо цих грошей не отримає – не той статус.

“Всі ресторани, більшість у Сумах, це — не ФОПи, це — ТОВ. Допомога Зеленського не має відношення до юридичних організацій”, — зазначає він.

За словами речниці податкової служби області Ольги Кайдаш, на Сумщині зареєстровано понад 40 тис. ФОПів. Скільки з них можуть претендувати на 8 тис. грн, невідомо.

Координаторка Коаліції малого та середнього бізнесу Сумщини Світлана Іченська зазначає: будь-яка допомога потрібна за певних умов.

“Мушу визнати, що навесні, під час двомісячного простою, допомога була надана, і рішення про допомогу, були прийняті набагато пізніше, ніж цей локдаун ми пережили”, — зазначає вона.

За її словами, було дуже багато непорозумінь.

“Так, на три місяці звільнили від сплати ЄСВ. На сьогодні ми маємо те, що Кабінет міністрів щось не доопрацював. Пенсійний фонд України ці три місяці не враховує в стаж”, — додає Іченська.

  • За словами Володимира Зеленського, 8 тис. це – одноразова виплата:
  • у разі зупинки через карантин;
  • за час вимушеного простою;
  • компенсація витрат за сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників на час вимушеного простою;
  • податкові канікули для ФОПів І групи на час локдауну.

Мова йде від 12 до 15 млрд грн з державного бюджету. Зміни має проголосувати парламент.

Радник президента з економічних питань Олег Устенко говорить: “Я розумію, що сьогодні Кабінет міністрів розглядав це питання на своєму засіданні. Відповідно законопроект буде внесено до Верховної Ради України і на наступному тижні депутати мають проголосувати ці ініціативи”.

На його думку, це буде нелегко зробити.

“Будь-яке економічне питання в Україні розглядається більше як не економічне, а політичне. Це означає, що ми будемо бачити баталії одних, які будуть говорити, що це дуже замало. Інші казатимуть, що це дуже забагато або просто немає наявного фінансового ресурсу. Але в мене є високий рівень впевненості в тому, що правляча коаліція проголосує за ці пропозиції”, — підсумував він.

За словами аналітика громадської організації “Бюро аналізу політики” Віктора Бобиренка, це потрібно було робити у березні, коли почався карантин.

“Треба було рятівне коло кидати малому і середньому бізнесу. Зараз це неможливо зробити. У бюджеті 2020 року дірка така… Держказначейство за платежами Державного бюджету стоїть, і їм хоча б вистачило коштів виплатити зарплати та пенсії до нового року”, — додає він.

Зеленський записав новий ролик про «щастя у 2020 році»

Що відомо

  • В Україні можуть ввести повний локдаун вже з 20 грудня.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *