На Тернопільщині масово отруїлися люди сиром, що вироблений на Сумщині

У Тернопільській області за результатами проведення епідрозслідування гострої кишкової інфекції в закладі громадського харчування було виявлено зразок сиру «Російський» (виробництво якого здійснюється на території Охтирського району), в якому виявлений особливо небезпечний мікроорганізм Salmonella Enteritidis.

На підставі листа Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області про невідповідність при лабораторних дослідженнях сиру «Російський», враховуючи, що виявлені мікроорганізми несуть реальну загрозу для життя та здоров’я людей, які можуть споживати відповідні продукти харчування, спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області було проведено позаплановий захід державного контролю щодо виробника відповідної продукції.

У ході перевірки суб’єкта господарювання було виявлено недотримання виробником гігієнічних вимог під час виробництва сиру, які несуть загрозу забруднення харчових продуктів зокрема:

  • в приймальному відділенні, сирцеху, пресувальних відділеннях стеля перебуває в незадовільному стані та має місце відшарування часток конструкції, що може призвести до попадання часток сторонніх предметів в харчовий продукт;
  • поверхні обладнання, що контактують з харчовими продуктами знаходяться в пошкодженому стані (відколи, нашарування іржі), що ускладнює їх чищення та дезінфекцію, що в свою чергу може викликати забруднення харчового продукту як механічними так біологічними забруднювачами;
  • деяке обладнання розміщено у спосіб, що не дає можливості ретельного чищення його (обладнання), відсутні докази щоденного миття та дезінфекції обладнання та інвентарю, що може нести загрозу біологічного забруднення (грибки, мікроорганізми, в том числі патогенні);
  • на пристрої для перемішування сирної суміші спостерігається нашарування бруду (іржі та злущеної фарби), що несе ризик забруднення харчового продукту;
  • відсутні приміщення для чищення, дезінфекції і зберігання робочих інструментів та обладнання.

По факту проведеного заходу спеціалістами Охтирського міськрайонного управління Головного управління було складено акт та видано припис виробнику відповідної продукції щодо усунення виявлених порушень, а також складено протокол про виявлені порушення.

На підставі матеріалів перевірки Головним державним ветеринарним інспектором Сумської області винесено постанову про застосування штрафу до виробника сиру у розмірі десяти мінімальних заробітних плат – 41 730 грн.

Не погоджуючись з приписом та постановою про накладення штрафних санкцій, оператором ринку було подано до Сумського окружного адміністративного суду два адміністративних позови: про визнання протиправним та скасування припису щодо усунення виявлених порушень та щодо скасування постанови про накладення штрафних санкцій.

У ході численних судових засідань відділом правового забезпечення було доведено законність винесеного припису і застосованих штрафних санкцій, у зв’язку з чим, рішеннями Сумського окружного адміністративного суду оператору ринку відмовлено у їх скасуванні.

На даний час всі виявлені під час перевірки порушення гігієнічних вимог оператором ринку усунуті в повному обсязі.

Головне управління нагадує операторам ринку, що недотримання гігієнічних вимог під час виробництва та обігу харчових продуктів, які створюють загрозу для здоров’я людини відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин» є підставою для застосування штрафних санкцій в розмірі 10 мінімальних заробітних плат до юридичних осіб та 6 мінімальних заробітних плат до фізичних осіб-підприємців.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *