На Сумщині працює фейкова виборча дільниця

У селі Соснівка, Контопського району (Попівська ОТГ) на Сумщині працює незаконна ДВК, яка організовує голосування до сільської ради, яка відмовляється входити до складу ОТГ.

Про це повідомила голова правління громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська на своїй сторінці у Facebook.

За її словами,  дільниця діє за ідентичним номером, як і дійсна ДВК – 590211. Бюлетені надрукували самостійно.

«Виборці йдуть на ту дільницю і голосують. Поліція перебуває під дільницею та опитує людей на виході, отримали вже дозвіл прокуратури на вхід в будівлю приватної форми власності для здійснення слідчих дій. Біля фейкової дільниці грає музика і людей запрошують на голосування, вони йдуть на самопроголошену дільницю замість справжньої, а на справжній дуже низька явка, адже вона в глибині села знаходиться і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти», – розповіла Айвазовська.

За оцінками юристів ОПОРИ, порушення законодавства відповідно до статей ККУ:

Стаття 110. Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

1. Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території або державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також публічні заклики чи розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій, — караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені особою, яка є представником влади, або повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або поєднані з розпалюванням національної чи релігійної ворожнечі, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які призвели до загибелі людей або інших тяжких наслідків, — караються позбавленням волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна або без такої.

Стаття 353. Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи — членами комісій

1. Самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи, поєднане із вчиненням будь-яких суспільно небезпечних діянь, — карається штрафом до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Те саме діяння, пов’язане з використанням форменого одягу чи службового посвідчення працівника правоохоронного органу, — карається обмеженням волі на строк до чотирьох років або позбавленням волі на строк до трьох років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *