На Сумщині почастішали афери через інтернет

Поліцейські застерігають громадян бути більш пильними, купуючи товари у мережі Інтернет.


Останнім часом на території області почастішали випадки вчинення різного роду шахрайств. На сьогоднішній день набирають «обертів» так звані Інтернет-афери з купівлею-продажем товару через Всесвітню мережу.

Вигідна ціна та терміновий продаж – найперша ознака того, що оголошення розмістили саме «фейкові» продавці.
Людина знаходить потрібний товар на якомусь з сайтів, домовляється про угоду купівлі-продажу, переказує аванс (дуже часто – стовідсоткову вартість), але замовлення не отримує.
Зловмисник же, тільки-но отримавши гроші, знищує сім-карту у своєму мобільному і «розчиняється» у віртуальному просторі. Як правило, у цьому випадку зловмисник торгує товаром, якого насправді у нього взагалі немає. Іноді, замість замовленого товару, надходить посилка з непотребом.

Не слід забувати і про такий різновид афер, як вивідування даних картки. Людина розмішує на сайті оголошення про продаж товару. Далі їй телефонує покупець і погоджує умови купівлі. У цьому випадку працює наступна шахрайська схема: вже за деякий час покупець повідомляє продавця, що не може переказати гроші через якісь негаразди з банківською карткою продавця. І пропонує людині просто зараз підійти до терміналу самообслуговування, аби в режимі он-лайн вирішити це питання. Зазвичай, шахрай, що водить продавця «за ніс», тримає людину у постійній розмові, не даючи часу на роздуми та аналіз ситуації. У розмові він випитує конфіденційні реквізити карти та код, що прийшов в смс-повідомленні на мобільний співрозмовника, а сам в цей час за допомогою послуги «гроші без картки» знімає з рахунку довірливого продавця всі гроші.

Щоб не потрапили на гачок аферистів, правоохоронці радять громадянам бути уважними і обережними. Зважуйте свої вчинки, особливо коли мова йде про ваші статки та гроші. Не приймайте необдуманих або поспішних рішень. А у разі будь-яких сумнівів щодо достовірності співрозмовника — негайно перервіть спілкування. Пам’ятайте: зайва або надмірна довіра можуть вартувати втрати чималих коштів та здоров‘я,  —  повідомив відділ комунікації поліції Сумської області.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *