На Сумщині назвали причини сплеску коронавірусу

Начальник обласного управління охорони здоров’я Сергій Бутенко назвав причини загострення ситуації з поширенням коронавірусної інфекції в регіоні.

Через те, що органи місцевого самоврядування не контролюють дотримання протиепідемічних норм, через нехтування самими жителями Сумщини масковим режимом, дистанцією та дезінфекцією, ми маємо такий спалах захворювання і червону зону.

«На сьогодні, на жаль, продовжується проведення мітингів, зустрічі з виборцями, відбуваються відзначення масових заходів. І через недотримання карантинних вимог ми маємо антирекорди по захворюванню на COVID-`19 і червону зону в Сумах, – констатував Сергій Бутенко. – Без усвідомлення громадянами, що є хвороба, що є пандемія ситуацію повернути на згасання хвороби нереально».

В закладах першої хвилі госпіталізації хворих на коронавірус та з підозрою на інфікування наразі розгорнуті 636 ліжок. Планують відкрити додаткові ліжка в лікарнях Шостки (8 ліжок), Ромен (10 ліжок) Охтирки (10 ліжок) та Лебедина (30 ліжок).

«Сьогодні в деяких закладах охорони здоров’я нікому надавати медичну допомогу, тому що працівники самі на лікарняних. Кричуща ситуація в обласному центрі інфекційних хвороб та дерматології. Щоб ви розуміли вчора на 97 пацієнтів був один лікар, 4 медичні сестри та 4 молодші медичні сестри. Це надзвичайно мало», — сказав Бутенко.

За його словами, в центрі інфекційних хвороб та лікарнях №5 та №4 наразі зайняті всі ліжка. В районних лікарнях залишилися по декілька місць. «Зараз, наприклад, ми вирішуємо питання, щоб трьох жителів обласного центру транспортувати до будь-якої лікарні, вже так мова йде, яка надає допомогу з «ковідом», — сказав Бутенко.

На його думку, з «таким дотриманням протиепідемічних правил» навіть якщо відкрити додаткові ліжка в лікарнях Сум, вони швидко будуть заповнені. В обласному центрі, за його словами, розгортання додаткових ліжок в лікарнях проблематичне в першу чергу через нестачу медперсоналу.

У Сумах розглядають можливість задіяння госпіталю ветеранів війни для госпіталізації пацієнтів «Але є проблеми — заклад не має ліцензії для інфекційної практики та умов для якісного надання допомоги».

На 8 жовтня в лікарнях області перебувають 285 пацієнтів з підтвердженим коронавірусом та 115 — з підозрами на коронавірус, сказав Бутенко. За даними моніторингу РНБО, на 8 жовтня на Сумщині з активним діагнозом «коронавірус» 3975 людей.

Сумський обласний лабораторний центр, за його словами, збільшив кількість тестувань на коронавірус на добу. Раніше центр міг проводити 30 ПЛР-досліджень на добу. Нині — 70, сказав Бутенко.

Що відомо

  • На Сумщині за добу коронавірус виявили у 312 жителів. З них у Сумах — 205 людей. Про це повідомили зранку 8 жовтня.
  • Сергій Бутенко вважає, що Суми з 12 жовтня можуть віднести до «червоної» карантинної зони.
  • В Україні за добу найбільшу кількість хворих за добу виявили у Харківській області (576), Києві (422), Одеській (367) та Сумській (312) областях.
  • З 8 жовтня департамент соціального захисту населення Сумської міської ради припиняє прийом громадян на два тижні. Причина — стрімке збільшення кількості захворюваності серед працівників, у тому числі на коронавірусну інфекцію.
  • Лабораторний центр у Сумах перевантажений. Однак планує довести кількість тестувань на коронавірусну інфекцію на добу до 1200.
  • Телефон гарячої лінії з питань COVID-19 на Сумщині: +38 (095) 142-54-98.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *