На Сумщині горять 80 гектарів торфовищ

Близько 80 гектарів землі, де розташовані торфовища, горять на Путивльщині. Про це Суспільному вранці 15 жовтня повідомив заступник голови Путивльської райдержадміністрації Михайло Биряк.

Горіння зосереджене між селами Волинцеве, Волинцівське, Жари та Козлівка.

За даними сервісу SaveEcoBot, на Путивльщині на 15 жовтня зафіксовано більше 20-ти осередків займання.

За словами заступника голови Путивльської райдержадміністрації Михайла Биряка, у селі Зінове, яке розташовується в улоговині, через задимлення зранку 15 жовтня в аварію потрапили чотири автівки.

Наразі відкритого вогню на місці немає, торф горить під землею, тому виникає задимлення, сказав Михайло Биряк. Він також повідомив, що місцеві села обпахані по периметру. «Є загроза, якщо зайде вогонь у кар’єри, у торфовища, де ми розробляли, то всі райони будуть страждати від задимленості. А загасити можна тільки весною, коли рівень води підніметься, тоді у канави заходить вода. На великі торфовища поки на сьогодні (15 жовтня — ред.) не дійшло. Там є канава, через неї не перекинулось», — розповів Биряк.

Він також вважає, що місцевими пожежними машинами загасити пожежу неможливо., тому що «якщо ми будемо просто поливати водою згори, то ми будемо більше додавати кисню, і воно буде розгоратись і задимлювати сильніше».

На 16 жовтня заплановане засідання комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, де мають визначитись із подальшими діями.

Востаннє службу ДСНС викликали у Путивльский район 10 жовтня, повідомив 15 жовтня речник ДСНС в Сумській області Олег Стрілка. Нині локалізацією пожежі займаються місцеві пожежні команди. За його словами, найближча відстань до населеного пункту від пожежі — 5 км.

Перше повідомлення про горіння сухої трави неподалік села Волинцеве надійшло 3 жовтня. Про це повідомив співробітник пресслужби ДСНС в Сумській області Артем Ніколаєнко. Наступні повідомлення були 5 та 6 жовтня. Тоді площа загоряння становила до 15-ти га. За його словами, вогонь локалізували, ліквідовують приховані осередки горіння. Рятувальники встановили, що причиною стало необережне поводження з вогнем.

Що відомо

  • Торф’яна пожежа — неконтрольований процес димного горіння торфу внаслідок природного або штучного загоряння. Через недостатню кількість окисника повне згоряння на торфовищі не відбувається. На швидкість згоряння торфу не впливають ні вітер, ні інші добові зміни погоди. Тому пожежі можуть тривати тижнями та місяцями.
  • Продукти згорання торфу дуже небезпечні для здоров’я людей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *