На Сумщині голова райради забрав у громади пів мільйона гривень на незаконну діяльність

Голова Лебединської районної ради Василь Калита підтримує незаконну діяльність радіокомпанії коштами громади. Фінансування у понад 500 000 грн витратили на редакцію, яка не має ліцензії. Про це розповів голова сумського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Борис Спіцин.

Голова сумського відокремленого підрозділу ГО «Стоп корупції» Борис Спіцин Фото: СтопКор

«Голова Лебединської районної ради Калита, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, виніс на 31 сесію сьомого скликання райради питання щодо створення КО «Лебединська редакція міськрайонного радіомовлення «Світанок» та виділення на її фінансування 280 880 грн», — повідомив пан Спіцин.

При цьому комісія виконкому не затверджувала штатного розпису, а член комісії, міський голова Лебедина Олександр Бакликов відмовився підписувати документи щодо фінансування. До того ж, за словами Спіцина, Калита знав про відсутність у компанії ліцензії.

Попри це, голова Лебединської райради власним розпорядженням затвердив районну програму висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади на 2020 рік. А керівницею редакції стала Наталя Панченко, яка, як зазначив Борис Спіцин, є цілком підконтрольною Калиті людиною. Не маючи ані права на ведення діяльності, за відсутності штатного розпису, пані Панченко почала приймати співробітників на роботу. Понад те, вона взяла участь у проголошеному Калитою тендері, де була єдиною учасницею і, відповідно, стала переможницею. За умовами тендеру сума виграшу склала 130 500 грн.

За фактом незаконних дій голови Лебединської райради Василя Калити та керівниці КО «Лебединська редакція міськрайонного радіомовлення «Світанок» Наталі Панченко активіст «Стоп корупції» Борис Спіцин подав заяву до ГУНП Сумської області. Йдеться про злочинні дії, передбачені ч.4 ст.191 «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та ст.366 «Службове підроблення» Кримінального кодексу України. А також завдання збитків громаді Лебединщини на понад 500 000 грн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *