На Сумщині чоловік намагався без дозволу матері переправити доньку через держкордон

Перебуваючи в міжнародному пункті пропуску, чоловік без нотаріально посвідченої згоди матері намагався переправити свою малолітню доньку через державний кордон України, підкупивши працівника прикордонного контролю.

Проте довести задумане до кінця йому не вдалося – його викрили та вже повідомили про підозру.

Десятого листопада поточного року житель м. Запоріжжя разом із 9-річною донькою прибули в пункт пропуску «Юнаківка» Сумського району для перетину кордону України з Російською Федерацією.

Під час проходження паспортного контролю батько не надав прикордоннику нотаріально посвідчену згоду матері на виїзд дитини за межі України. А коли працівник прикордонного контролю відмовився їх пропускати, чоловік запропонував йому 200 доларів США, аби той пропустив їх без належних документів.

Прикордонник не лише відмовився від неправомірної вигоди, а й викликав на місце події слідчо-оперативну групу для документування цього факту.

У ході слідства встановлено, що 41-річний чоловік ще в 2018 році розлучився з дружиною. Після чого, за усною домовленістю, дочка залишилась проживати з матір’ю. Згодом чоловік звернувся до суду щодо визначення місця проживання дитини. Доки триває судовий процес, в серпні цього року чоловік оманою забрав дитину в матері та весь цей час не повертав. З того часу жінка не знала про місцеперебування власної доньки, чоловік на телефонні дзвінки не відповідав.

Наразі слідчі, під процесуальним керівництвом Сумської окружної прокуратури, йому вже повідомили про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 332 (замах на незаконне переправлення осіб через державний кордон України) та ч. 1 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Слідство триває.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *