Мешканці Сумщини подали до поліції понад 7 тисяч заяв щодо насильства. Відео

Понад сім тисяч заяв подали до поліції мешканці Сумщини у 2020 році. Аби вони знали, що робити у подібних ситуаціях, у Сумах влаштували кілька акцій. Присвячені вони Міжнародному дню боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, який відзначають 25 листопада.

За словами старшого інспектора управління дотримання прав людини Нацполіції України Євгенія Євтеєєва, у 2020 році поліція склала понад 3 тисячі адміністративних матеріалів.

“Наше завдання — довести людям, що потрібно робити, як діяти і найголовніше — не мовчати. Є декілька видів домашнього насильства. Воно може бути і в економічній формі, і в фізичній, і в сексуальній, і так далі”, — говорить він.

Також відкривали кримінальні провадження. За нормами кримінального кодексу максимальне покарання за насилля – 2 роки позбавлення волі. З початку 2020 року у суди потрапили 83 справи. За ними — 37 людей отримали вироки. Про це розповіла речниця обласної прокуратури Наталя Науменко. Переважно призначали як покарання за насильство громадські роботи, а 4-х людей засудили до 1 року обмеження волі.

“Якщо говорити про цих 37 засуджених, то 36 з них — були чоловіки і одна жінка. Якщо говорити про потерпілих, то, як не прикро, але кривдники ображають своїх матерів. Далі йдуть — дружини та співмешканки. Також є випадки, коли кривдять сестер або дітей”, — каже вона.

За її словами, третина потерпілих укладає угоду про примирення зі своїми кривдниками і в суді просить не карати їх суворо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *