Мешканка Сумщини віддала псевдолікарям 20 тисяч

Пізно вночі на стаціонарний телефон 83-річної жительки Шостки зателефонував невідомий. Співрозмовник, назвавшись племінником літньої жінки, благав про допомогу.

Він нібито потрапив у дорожньо-транспортну пригоду і перебуває у лікарні. Потім слухавку взяв інший чоловік, який представився лікарем. Новий співрозмовник підтвердив слова попереднього і запевнив пенсіонерку, що її родич і справді потребує термінової операції, що коштує 50 000 гривень.

Схвильована жінка відповіла, що у неї є лише 20 000 гривень, на що той погодився. За телефонною домовленістю старенька передала гроші посильному, який буквально за декілька хвилин прийшов до неї додому.

Вранці пенсіонерка зателефонувала родичам, і лише тоді зрозуміла, що стала жертвою шахраїв.

У розмові з правоохоронцями потерпіла розповіла, що добре знала про такі шахрайські схеми, але повірила.

За даним фактом у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, у рамках якого ведуться пошуки зловмисників.

Поліцейські знову просять громадян не довіряти інформації отриманої від незнайомих телефонних співрозмовників, ким би вони не називались. У випадку, коли просять гроші під різними терміновими приводами, найперше, що потрібно зробити – перервати розмову і покласти слухавку. Друге — зателефонувати людині, яка нібито потрапила у біду чи її найближчим родичам, і з’ясувати правдивість наданої інформації. Якщо не виходить зв’язатися, не переказуйте, не пересилайте і не передавайте свої гроші незнайомцям, за жодних обставин.

Відділ комунікації поліції Сумської області

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *