Медичні відходи звозять у село під Сумами. Відео

Ці пробірки з кров’ю на фото Спецкор знайшов у Старому Селі Сумського району на одному із покинутих складів.

Місцеві жителі розповіли, що вантажівки із великими мішками приїздять туди регулярно вже два місяці поспіль.

Особливо активні машини, кажуть люди, вночі, близько 20 години.

«На території цих складів працюють люди із нашого села, які люблять випити. І за 250 гривень за 5 годин сортують. Говорять, що там медичне сміття. Ішов дощ, і все це в землю входило. Ми дуже боїмося заразитися, бо там невідомо що. Може від коронавірусних хворих, що найбільш ймовірно. Там пацюки, вони зараз розповзуться по селу і рознесуть цю заразу», — говорить Надія Лиманчук, жителька Старого Села.

Жителі Старого Села обурені.

Вимагають у старости села пояснень, що роблять на території населеного пункту небезпечні відходи.

Староста Старого Села Сергій Єременко говорить, про те, що на склади звозять медичні відходи, знав. І замість того, щоб викликати поліцію та екологів, доповів голові Нижньосироватської громади (до складу якого входить Старе Село).

Також розповів, що у 2009 році склади, які були у майновій власності селян, продали ТОВ «Тепличний». А той, пустив у тепер уже своє майно орендарів.

Це підтвердив і сам власник складів, де сортують небезпечні відходи, Сергій Некрасов.

«У нас із жовтня договір про оренду із «Сумиполімербуд». Вони нам сказали спочатку, що там будуть сортувати пластик. А коли по факту ми приїхали зі своєю перевіркою, то побачили повний безлад. Там були медичні відходи. І вони захопили самовільно всю територію, навіть яку не орендували в нас», — коментує Сергій Некрасов, власник складів у Старому Селі

Також Сергій Некрасов повідомив, що про небезпечні відходи знав ще три тижні тому. Для орендарів же дав цей термін, аби вони все прибрали після себе. До поліції ж так і не звернувся.

Підприємство «Сумиполімербуд» зареєстроване рік тому за сумською адресою. Його керівник Малинов Едуард у липні цього року змінив попередника Романа Приму.

Основний вид діяльності – виробництво виробів із пластмаси. Займатися утилізацією, і тим паче медичних відходів, не мають права.

Фірма зареєстрована за адресою Суми вулиця Харківська, 122. Там покинуті склади. Адміністрації немає, і ніколи й не було, говорять працівники складів поруч. На території купи сміття, подібного до того, що ми побачили і в Старому Селі.

Єдиний номер, який вказаний на договорі оренди та в реєстрі фірм належить співробітникові, який, за його ж словами, встиг пропрацювати там 1 тиждень. Далі захворів і його звільнили.

Крім медичного сміття на території складу в Сумах купи люмінісцентних ламп та використані батарейки.

Договір із Шукати того, хто полишив просто неба небезпечні медичні відходи, буде вже поліція. Жителі Старого Села написали заяву. Прибирати ж відходи, скоріш за все, доведеться керівникам громад, на території яких їх викинули.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *