Конфлікт навколо місцевих виборів на Сумщині може обернутися блокуванням траси «Київ — Суми»

Події відбувалися вчора, 8 жовтня, у селі Верхня Сироватка Сумського району.

Директорка Верхньосироватської спеціалізованої школи Зоя Нечипоренко отримала  попередження про звільнення від відділу освіти, культури, молоді та спорту Верхньосироватської сільської ради. Офіційна причина звільнення – п.3 ч.1 ст. 40 Кодексу законів про працю. Це системне невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися заходи дисциплінарного чи громадського стягнення.

Сама ж Зоя Нечипоренко вважає, що її звільняють з політичних мотивів, адже вона балотується на посаду сільського голови. На цей ж пост, за її словами, претендує і начальниця відділу освітиЮлія Божок, яка і звільняє директорку школи.

Підтримати керівницю школи вийшли близько 200 мешканців села. Акція почалася о 17 годині. Люди простестували проти звільнення Зої Нечипоренко під місцевим відділом освіти.

Підтримати директорку школи вийшли батьки учнів, самі учні, які деякий час перекривали дорогу, та мешканці села. Вони вимагали скасувати наказ про звільнення. Селяни заявили, що зранку вийдуть протестувати під будівлю сільської ради, а їхні діти не підуть до школи.

Після зняття «блокади», активісти пообіцяли, що в разі ігнорування їхніх вимог вони будуть перекривати трасу «Київ — Суми», з усіма витікаючими з цього наслідками.

Реакції на ці події з боку районних або обласних органів освіти поки не послідувало.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *