Громадські організації звернулись до голови Держприкордонслужби через дії очільника сумського військового ліцею

Про це пише «Патріотичне братство прикордонників» у Фейсбуці.»Хто віддав наказ цілувати російський імперський стяг?

На фото зображений не представник війська Московії. На колінах український офіцер з Сумського військового ліцею.

Що спонукало до такої ганьби та й ще напередодні російсько-української війни.

Мабуть правильніше буде поставити питання так: «Хто віддав наказ ганьбити честь України перед споконвічним ворогом?

»Звернемо увагу на керівника Сумського Державного ліцей-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України генерала Юрія Свідлова.

Громадськість обурює, що під час бойових дій на Сході України в кадетському корпусі культивувались великодержавні російські імперські традиції.

Під час Революції гідності Свідлов був одним з організаторів акції «Стоп Майдан» у Сумах на підтримку злочинної влади Януковича і змушував підлеглих офіцерів приймати в ній участь.

Це не завадило отримання Свідловим генеральського звання та перепризначення чиновника на посаду очільника ліцею в 2019 році.

Не вщухають скандали щодо численних порушень і зловживань в ліцеї стосовно грошових поборів з батьків.

Ось звернення громадських та ветеранських організацій Сумщини (всього 12 підписантів), яке надійшло на нашу адресу стосовно ситуації в ліцеї: Звертаємось до Вас з приводу скандальної ситуації, яка склалася навколо керівника Державного ліцей-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І.Г. Харитоненка Державної прикордонної служби України – Свідлова Юрія Івановича.

Справа в тому, що впродовж останніх восьми років не вщухають скандали навколо вказаного керівника Кадетського корпусу. Для громадськості міста Суми Свідлов Юрій Іванович – «Генерал режиму Януковича».

З моменту створення Кадетського корпусу, Свідлов Юрій Іванович намагався виховувати захисників України в найкращих традиціях «Руського миру».

На території Кадетського корпусу побудовано церкву Московського патріархату на заходи якої обов’язково залучаються учні Кадетського корпусу і по сьогоднішній день.

У 2012р. за ініціативою голови Сумської ОДА Чмиря Ю.П. та Свідлова Ю.І. було повернуто імперський російський прапор з двохглавими орлами, якому святково присягали учні та офіцери-вихованці Кадетського корпусу.

Свідлов виступав основним ініціатором встановлення бюсту Генералу Громову Б.В., який один із перших підтримав анексію Криму, публічно привітав Путіна В.В. та відкрито виступає за підтримку, так званих ДНР та ЛНР.

Більше того, Свідлов Ю.І. до початку війни з Російською Федерацією виписував для Кадетського корпусу періодичне видання «Солдати Росии», в якому регулярно опубліковував свої статті, що підтверджується документами, які потрапили до громадськості міста Суми.

Свідлов Ю.І. був одним із організаторів акції «Стоп майдан», що проходила в місті Суми в лютому 2014р. При цьому, змушував підлеглих йому офіцерів бути присутніми під час цих заходів, не враховуючи їх особистої думки.

Свідлов Ю.І. активно підтримував позицію біглого президента Януковича В.Ф., не соромився висловлювати свої погляди щодо заборони мирних зібрань та не приховував своїх проросійських поглядів.

Не слід залишати поза увагою той факт, що Свідлов Ю.І. був ініціатором створення союзу Кадетських корпусів України та Російської Федерації. Неодноразово Свідлов Ю.І. перебував на території РФ з метою ведення переговорів для реалізації задуманого плану. З першого дня формування Кадетського корпусу Свідловим Ю.І. створена система поборів з батьків кадетів під виглядом недофінансування та небажання держави забезпечити в повному обсягу належне функціонування закладу освіти, його учнів та викладачів-офіцерів. Насправді, все це є нічим іншим як спробою дискредитувати країну та підірвати авторитет держави Україна в цілому.

В розпорядженні громадськості опинились квитанції про сплату грошей, зібраних з батьків кадетів, на придбання коштовних речей-подарунків впливовим особам, зокрема ручки «Паркер», кришталевого посуду, пилососу тощо. Також за зібрані кошти Свідлов Ю.І., як керівник, сплачував кошти за обіди, ремонт власного мерседесу, придбання собі «фірменого» одягу, сплати витрат за рекламу себе, як кандидата в депутати Верховної ради, і всі ці квитанції не соромлячись, додавав до звіту про використані кошти. Також, в наданих батькам звітах є графи, які містять інформацію про використання цих коштів на преміювання офіцерів та окремо велись відомості про преміювання, в яких згодом внесена інформація що це, нібито, ремонт приміщень кадетського корпусу.

Слід зазначити, що 06.09.2007р. полковник Свідлов Ю.І. обвинувачений у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 424, ст. 1 ст. 426 Кримінального кодексу України, звільнений від кримінальної відповідальності на підставі 6 Закону України «Про амністію», а провадження по кримінальній справі закрито.​

Одночасно, військовий прокурор Сумського гарнізону довів до Командуючого Сухопутних військ Збройних сил України про те, що полковник Свідлов Ю.І. звільнений від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими підставами, як особа, котра вчинила суспільно небезпечне діяння, яке містить склад злочину, передбаченого Кримінальним кодексом України.

Враховуючи, що полковник Свідлов Ю.І. обвинувачувався у вчиненні умисних посадових злочинів, передбачених ст. 424 (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень) та ст. 426 (бездіяльність військової влади) Кримінального кодексу України, що безпосередньо пов’язані з діяльністю полковника Свідлова Ю.І. на посаді начальника ВІРВіА Сумського Державного університету, військовий прокурор попросив врахувати ці обставини при його поновленні на посаді та взагалі розглянути питання про доцільність призначення полковника Свідлова Ю.І. на керівні посади.

З початком відбудови домової церкви та часовні Московського патріархату на території Кадетського корпусу, на релігійні заходи залучаються ввесь особовий склад Кадетського корпусу. Відбудову здійснював фізична особа-підприємець Петросян за власні кошти. Свідлов Ю.І. зобов’язується повернути усі витрачені кошти ФОП Петросяну (77000,00 американських доларів) після візиту Президента Януковича В.Ф. та присвоєння Свідлову Ю.І. звання Генерал-майор.

По закінченню робіт по відновленню церкви та часовні Свідлов Ю.І. проінформував підприємця про те, що кошти взагалі не поверне.

В 2016р. порушено кримінальне провадження за заявою ФОП Петросян, за вчинення Свідловим Ю.І. кримінального правопорушення, а саме шахрайства.

Весною 2017 року Сумською місцевою прокуратурою порушено ряд кримінальних проваджень щодо Свідлова Ю.І. та членів його сім’ї. Кримінальні провадження стосувались привласненню коштів під приводом будівництва церкви Московського патріархату, використання коштів батьків кадетів на ремонт квартири свого сина.

Також до Зарічного районного суду м. Суми направлено адміністративні матеріали відносно Свідлова Юрія Івановича, щодо корупційних правопорушень (пасинок Свідлова Ю.І. є першим заступником керівника Кадетського Корпусу Свідлова Ю.І. та за поданням Свідлова Ю.І. його пасинок отримував військові звання та преміювання без повідомлення про конфлікт інтересів).

Так, Свідловим Ю.І. вчинені корупційні правопорушення щодо безпосереднього підпорядкування собі свого пасинка (Сидоренко Андрія), його преміювання та надання йому інших переваг. Крім того, Міністерством освіти 05.10.2017р. проведено конкурс на заміщення посади керівника кадетського корпусу.

Враховуючи звернення громадськості, відсутність підтримки з боку голови ОДА Сумської області та обласної влади, конкурсна комісія не рекомендувала Свідлова Ю.І. на посаду керівника Кадетського корпусу.

Однак, для того щоб залишитися «в кріслі та при кориті» Свідлов Ю.І. за попередньою змовою з екс головою Державної прикордонної служби України – Петром Цигикалом, вирішили змінити підпорядкування Кадетського Корпусу з Міністерства освіти до Держприкордонслужби України.

Вказане було зроблено «за спиною» громадськості та 04.05.2019р. проведено «конкурс» на якому члени комісії одноголосно обрали Свідлова Ю.І.

Члени вказаної комісії взагалі не врахували результати попереднього вищевказаного конкурсу та інші «заслуги» Свідлова Ю.І., з огляду на що вважаємо що конкурс проведено не прозоро, а задля задоволення інтересів Цигикала П. та Свідлова Ю.І.​

Враховуючи вищевказане, просимо втрутитись в дану ситуацію задля негайного усунення Свідлова Ю.І. від займаної посади.

Документи на підтвердження вищевказаної інформації в наявності і будуть надані. З повагою,громадські організації Сумщини (12 підписів)

Однозначно, вказана інформація потребує серйозного реагування. Просимо голову Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко призначити службову перевірку оприлюдненої інформації. Незабаром аналогічне звернення надійде і на адресу Адміністрації Держприкордонслужби», — повідомляють у спільноті.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *