Глухівчанин відсудив у виконкому 500 грн за моральну шкоду

31 серпня глухівчанин звернувся до Глухівського міськрайонного суду з позовом до виконавчого комітету Глухівської міської ради про стягнення моральної шкоди, передає hlukhiv.info.

Позов мотивований тим, що він звернувся до відповідача із запитом про надання публічної інформації, а саме просив надати інформацію про наявність на території м. Глухів вільних земельних ділянок, що можуть бути використані під забудову житлового будинку, господарських будівель і споруд. Відповіді на запит не отримв, тож пішов до суду.

Мотивував звернення тим, що зазнав моральної шкоди, яка полягає у стражданні та приниженні, нанесених йому внаслідок протиправних дій. Порушення його прав викликало у позивача негативні емоції, погане самопочуття та пригнічений настрій.

Суду чоловік повідомив, що завдана шкода спричинила негативні переживання, стан постійної психоемоційної напруги, важкість виконання повсякденних обов`язків, тимчасову відірваність від активного суспільно – політичного життя громади міста, знижений і нестійкий настрій, нервозність, дратівливість, порушення сну, гіпертонічні кризи, побоювання про майбутній стан здоров`я, порушення нормальних життєвих зв`язків, окремо завдало страждань як учаснику бойових дій, який має першочергове право відведення земельних ділянок.

Глухівчанин хотів стягнути з виконкому моральну шкоду в сумі 23 615 грн. з розрахунку одного розміру мінімальної заробітної плати у січні 2020 року – 4 723 грн. за кожний місяць ненадання відповіді на запит про публічну інформацію.

Ухвалою судді від 03 вересня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження по справі.

Від виконавчого комітету Глухівської міської ради надійшов відзив, в якому відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню з огляду на недоведеність спричинення моральної шкоди (а.с.16-28).

Безпосередньо дослідивши письмові докази, суд прийшов до наступного: визнати протиправною бездіяльність виконавчого комітету Глухівської міської ради Сумської області щодо ненадання відповіді на запит глухівчанина про отримання публічної інформації від 04.04.2020, зобов`язати виконавчий комітет Глухівської міської ради Сумської області повторно розглянути та надати відповідь на запит.+

Разом з цим, з огляду на вид та обставини вчинення дій (бездіяльності), які були визнанні протиправними, характер та обсяг страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характер немайнових втрат (тривалість та можливість відновлення), їх доведеність, виходячи із засад розумності, виваженості та справедливості, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог про відшкодування моральної шкоди в сумі 500 грн.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *