Гендиректор телекомпанії на Сумщині заявив про рейдерське захоплення

Директор ТРК «Тростянець» Юрій Дараган заявляє про рейдерське захоплення телерадіокомпанії та про своє незаконне звільнення. 

Про тиск місцевої влади на ЗМІ Юрій Дараган поінформував Національну спілку журналістів України.

«На сесії Тростянецької міської ради мене було звільнено, офіційна  причина – виникнення дебіторської заборгованості за 2019-й і нинішній роки перед підприємством, що відповідає за подачу телесигналу, – говорить у зверненні Юрій Дараган. –  Це гроші, які нам обіцяла міська рада, яка фінансує нас, адже ми – комунальне підприємство. Мене вирішили зробити винуватцем цієї заборгованості. Хоча напередодні мені продовжили контракт і навіть пропонували від «Сили людей» балотуватися у обласну раду. Інтелігентно я відмовився, адже журналіст має бути поза будь-якою партією і після цього на сесії, де більшістю є саме представники партії «Сила людей», проголосували за мою відставку.У коментарі НСЖУ Юрій Дараган наголошує, що саме він є фундатором ТРК, яку активно розвивав за останні три роки, і тепер у Тростянці є власне ФМ-радіомовлення та телебачення.

Своє звільнення директор планує оскаржувати в суді. Із заявою про перешкоджання журналістській діяльності Юрій Дараган звернувся до поліції та прокуратури.

У Національній спілці журналістів України так прокоментували ситуацію: «Звільнення керівника телерадіокомпанії за лічені дні до голосування на місцевих виборах – це очевидна цензура, намагання зачистити ефір, – зазначає голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Попри комунальний статус ТРК, законодавство вимагає всі ЗМІ забезпечити кандидатам рівний доступ до аудиторії. Посадовці мають визнавати, що владні повноваження – це не приватизація влади і право на свавілля».

НСЖУ звернеться із проханням взяти ситуацію під парламентський контроль до Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та Комітету з гуманітарної і інформаційної політики.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *