Чиновників Сумської ОДА підозрюють у відмиванні грошей

На будівництві 10 сільських амбулаторій та навчальних закладів у Сумській області розікрали 19 млн грн. Про це заявили в управлінні Служби безпеки області.

За попередньою інформацією, чиновники облдержадміністрації та представники комерційних структур із Києва і Полтави організували схему привласнення бюджетних коштів. Для цього посадовці створили умови для перемоги у тендерах потрібних фірм. Слідство ще триває, говорить Суспільному.Суми речниця управління СБУ в Сумській області Олеся Рапута.

“Оперативники спецслужби встановили, що частину грошей, виділених з обласного бюджету, комерсанти вивели у тінь, штучно завищивши вартість будівельних робіт та обладнання. Отриманий прибуток фігуранти легалізували через підконтрольні фіктивні фірми та конвертаційні центри”, — зазначила вона.

Речниця прокуратури Сумської області Наталя Науменко повідомляє: “26 листопада було проведено 16 обшуків у м. Києві, у Київській області, у м. Полтаві та в Сумській області. Вилучено комп’ютерну техніку, документацію”.

У матеріалах, оприлюднених правоохоронцями, сказано, що все відбувалось до перетворення управління капітального будівництва у департамент. Тоді його очолював Анатолій Ворожко. На наше запитання – про обшуки, він сказав: “Я не знаю нічого з цього питання. Нічого не можу сказати, що там і звідки інформація. Я там вже давно не працюю”.

Директора підприємства, яке готувало 12 проєктів для будівництва сільських амбулаторій звинувачують у привласненні понад 1,7 мільйона гривень.

За версією прокуратури фірма мала зробити креслення для кожного об’єкта, натомість отримав гроші за типовий проєкт. Зараз, розповіла Наталя Науменко, справа у суді, на стадії підготовчого слухання. Мобільні телефони директора фірми та його адвоката 27 листопада не відповідали. Робочі телефони керівництва обласного департаменту капбудівництва відключені.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *