Чим дихають сумчани – стан забруднення атмосферного повітря у жовтні

Відділ екології, енергозбереження та розрахунків за енергоносії з посиланням на обласний центр з гідрометеорології інформує щодо стану забруднення атмосферного повітря в місті в жовтні.

Спостереження за вмістом пилу, діоксиду сірки, оксиду вуглецю, діоксиду та оксиду азоту, аміаку, формальдегіду проводились щоденно на трьох стаціонарних постах.

Упродовж жовтня було відібрано 1203 проби атмосферного повітря.

Середньомісячні концентрації по місту перевищували санітарні норми в атмосферному повітрі по по пилу 2,2 раза, діоксиду азоту – в 1,9 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. Інші інгредієнти, що визначались, були нижче санітарних норм.

У жовтні на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) середньомісячний вміст по пилу перевищував рівень ГДК в 3 раза, діоксиду азоту – в 2,4 раза, формальдегіду – в 1,2 раза. Середньомісячна концентрація перевищувала ГДК по пилу в 2 раза, діоксиду азоту – в 1,7 раза на ПСЗ № 4 (вул. Харківська), по пилу – в 1,7 раза, по діоксиду азоту – в 1,6 раза на ПСЗ № 3 (вул. Сумсько-Київських дивізій).

У звітному місяці зафіксовано перевищення максимально разової концентрації по пилу: дев’ять випадків на ПСЗ № 5 (вул. Металургів) та три випадки на ПСЗ № 4 (вул. Харківська).

У порівнянні з попереднім місяцем рівень забруднення атмосферного повітря міста діоксидом азоту, формальдегідом збільшився, а пилом, діоксидом сірки зменшився, оксидом вуглецю, оксидом азоту, аміаком залишився майже на попередньому рівні.

Високих та екстремально високих рівнів забруднення атмосферного повітря у жовтні не спостерігалось.

Спостереження за рівнем радіаційного забруднення атмосферного повітря щоденно проводила авіаметеорологічна станція Суми. Радіаційний фон протягом жовтня становив по місту 12–14 мкР/год і не перевищував допустимих значень.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *