Амбулаторії-примари: в Сумській області лікарям забороняють працювати в нових поліклініках (відео)

Медикам доводиться кип’ятити інструменти в каструлях і досліджувати аналізи вручну, за допомогою старих мікроскопів

Старі приміщення та обладнання, якому місце в музеї. У Сумській області медикам доводиться надавати допомогу в нестерпних умовах. При цьому поряд знаходиться нова амбулаторія з усіма необхідними сучасними приладами. Чому не користуються? Тому що це одна з амбулаторій-привидів, які перебувають під слідством поліції.

Анна працює сімейної лікарем в селі Кияниця Сумської області вже два роки, пішла на роботу відразу після інституту. Для знімальної групи новин «Сегодня» робить екскурсію по своїй скромній амбулаторії. Тут є денний стаціонар, кабінет стоматолога, лабораторія, де роблять загальний аналіз крові. Як і 20 років тому, аналізи досліджують вручну, під мікроскопом.

Фельдшер-лаборант Наталія покладається тільки на власний зір і уважність. Старі меблі розвалюються, а обладнання – майже музейний раритет. Для стерилізації використовують каструлю і плиту. І зітхають по сучасному обладнанню.

А рік тому в селі побудували нову амбулаторію. Простора, світла, вона повністю укомплектована новим обладнанням. Тут є оттоскопи, ларингоскопи, пульсоксиметри, все обладнано за новими стандартами. Але працювати тут – не дають. Тому що будівництвом зацікавилися в поліції. І через це заклад досі не підключили до комунікацій.

Всього в Сумській області 13 амбулаторій-привидів. На кожну з них витратили від 3 до 9 мільйонів гривень, але медустанови не працюють. Вони існую тільки на папері і в кримінальних справах. Поліція розслідує кожен окремий факт розтрати коштів. В одному з випадків слідчі з’ясували, що майже 2 мільйони бюджетних гривень привласнила фірма, яка розробляла проектну документацію. Зараз по ній йдуть суди. За службову недбалість вже звільнили керівника структурного підрозділу Сумської облдержадміністрації. Слідство по будівництву ще 6-ти амбулаторій триває.

«Вилучено документація по витрачанню бюджетних коштів. Але правову оцінку виконаних робіт і витрачених коштів можна буде надати тільки після реального завершення будівельних робіт», – говорить Володимир Кригін, заступник керівника відділу Сумської обласної прокуратури.

Зате в департаменті капітального будівництва саме поліцію звинувачують в тому, що зупинили будівництво.

«Як тільки правоохоронні органи нададуть нам дозвіл ми почнемо будівництво», – говорить Олена Ревнівцева, директор Департаменту капітального будівництва Сумської ОДА.

А поки слідство і суди тривають, Анна з болем дивиться на нове обладнання в амбулаторії, яке вже зараз потрібно людям.Нагадаємо, раніше ми писали про пеклі в лікарнях Харкова. Колишня медсестра дала інтерв’ю про те, що там відбувається насправді з тих пір, як ці лікарні почали приймати хворих коронавірусів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *