26 000 гривень видурив у жінки шахрай на Сумщині

Жінка, повіривши невідомому співрозмовнику, перерахувала на невідомі мобільні номери велику суму грошей. У поліції за фактом шахрайства відкрили кримінальне провадження та розшукують афериста.

Цього разу на гачок шахраїв потрапила 40-річна жителька районного центру. Жінка розмістила оголошення про продаж меблів на одному із популярних вебсайтів. Того ж дня їй зателефонував чоловік і, назвавшись представником меблевої компанії, запропонував на вигідних умовах придбати у неї товар. Жінка погодилася та продиктувала йому номер своєї банківської картки. Через деякий час невідомий знову зателефонував продавчині та повідомив, що нібито помилково перерахував їй грошей більше, ніж коштують меблі. «Надлишкові» кошти попросив повернути, перерахувавши їх на номери мобільних телефонів, які він назвав. Жінка чітко виконала всі вказівки свого співрозмовника і кількома платежами поповнила невідомі мобільні номери на 26 тисяч гривень.

Коли конотопчанка усвідомила, що поповнила чужі рахунки власними коштами, звернулася до поліції. Жінка пояснила правоохоронцям, що в якийсь момент вона запідозрила, що її ошукують, але автоматично продовжувала відправляти гроші, повідомляє Відділ комунікації поліції Сумської області.

Наразі поліцейськими вирішується питання про відкриття за даним фактом кримінального провадження за ознаками ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та вживається ряд першочергових заходів, спрямованих на встановлення особи зловмисника.

Працівники поліції вкотре закликають громадян бути пильними й обережними під час купівлі чи продажу товарів через сайти оголошень та не піддаватися маніпуляціям з боку невідомих співрозмовників. Якщо вас просять перерахувати кошти, повідомити дані вашої картки, внести 100-відсоткову передоплату, будьте певні — ви спілкуєтеся із шахраями. У такому випадку краще перервати розмову і зовсім відмовитися від придбання чи продажу товару, аніж втрати власні заощадження.

Пам’ятайте: пильність та обачність – запорука збереження ваших коштів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *